2024. május 13.
Újabb magyar bajnoki cím és bukaresti bronzérem
Az U20-as szabadfogású ob-n négy, Bukarestben egy, míg a hazai up-versenyen 19 érmet nyertek birkózóink.

Míg felnőtt birkózóink Isztambulban küzdöttek az olimpiai kvótáért, itthon több korosztályban léptek szőnyegre a ferencváros fiatalok.

A szigetvári U20-as szabadfogású országos bajnokságon négy érmet nyertünk. A 65 kilós Mizsei Zoltán magyar bajnok lett, Gombos Alex (70 kg) ezüst-, míg Lengyel László (57 kg) és Erdélyi Róbert (79 kg) bronzérmet szerzett.

A legkisebbek Soltvadkerten vettek részt egy meghívásos utánpótlás versenyen. Az FTC fiatal tehetségei hat korosztályban összesen 19 érmet, köztük öt aranyat, hat ezüstöt és nyolc bronzot szereztek.

Az U17-es válogatott két Fradi-birkózóval a soraiban szintén meghívásos nemzetközi versenyen vett részt Bukarestben. A szabadfogásúak 55 kilogrammos mezőnyében Mizsei Bátor ötödik lett, míg a kötöttfogású 97 kilós Jakab Dániel a harmadik helyen végzett.

Váncza István bronzérmet nyert a rangsorversenyen

Szabados Noémi után újabb birkózónk állhatott dobogóra a rangos budapesti nemzetközi versenyen.

Szabados Noémi ezüstérmes a WWU rangsorviadalán

Birkózónk a BOK-csarnokban végzett a második helyen.

Aranyéremmel hangolt az Eb-re az FTC birkózója

Scheuring Vilmos Horvátországban győzött. • Magyar bajnokunk is lett a hétvégén.

Sevillában jártak, spanyol bajnokok lettek tehetségeink

U15-ös és U17-es birkózóink Sevillában, míg az U10-esek és U11-esek az ob-n remekeltek.

László Koppány Simon ezüstérmes Bakuban

Birkózónk az U23-as Eb-n állhatott fel a dobogó második fokára.

Négy bronzérem az U20-as országos bajnokságon

Az FTC birkózói három súlycsoportban állhattak fel a dobogóra a hazai rendezésű magyar bajnokságon.

Szabados Noémi a nyolcaddöntőben búcsúzott

A 68 kg-ban induló birkózónk a vigaszágon sem folytathatja az Isztambulban zajló világkvalifikációs versenyen.

Váncza István kiesett Isztambulban

Birkózónk, Váncza István megnyerte első, majd elveszítette második meccsét az isztambuli világkvalifikáción.