2024. május 15.
Imre a végén villant, legyőztük a Dabast!
Férfi kéziseink legyőzték a Dabast a szezonzárón, így sikerrel búcsúztak távozó játékosaink a klubtól.

Nemcsak szezon-, hanem bizonyos értelemben korszakzáró mérkőzés várt bajnoki negyedik helyezett férfi kézilabdacsapatunkra a Dabas ellen. Szerda délután játszotta utolsó mérkőzését a Ferencváros színeiben a klubot hét évig szolgáló csapatkapitányunk, Pordán Bálint és a Kielbe szerződő Imre Bence, de most köszönhetett el a közönségtől Bognár Alex, Balogh Zsolt és Szepesi Zsombor is. Elsősorban ezért volt fontos, hogy szépen búcsúzzunk el a 2023/24-es évadtól, erről beszélt beharangozó videónkban Győri Kristóf is.

A kezdésünkre ezúttal nem lehetett panasz, jól működött a nyitott védekezésünk, elöl pedig belőttük a helyzeteinket, tíz perc után már négy góllal vezettünk, nem sokkal később már öt volt közte, a vendégek nem is vártak tovább az első időkéréssel (10-5).

Alapvetően kézben tartottuk az első félidőt, Pásztor István folyamatosan forgatta a csapatot, s ugyan többször visszajöttek három gólra a dabasiak, elégedettek lehettünk a szünetig látottakkal, magabiztosan kézilabdáztunk, és szemmel látható előnnyel mehettünk pihenni (20-16).

A fordulás után pár perccel kialakult az eddigi legnagyobb, hatgólos különbség, de aztán gyorsan visszaálltak a felek az első játékrész hajrájában tapasztalt, három-négy találat között ingadozó differenciára. Felvettük ezt az utazósebességet a mérkőzésen, Imre ismét remekelt jobbáltövőben, és még az sem zavarta meg különösebben a mieinket, hogy védelmünk egyik vezére, Jakub Mikita piros lapot kapott.

Az utolsó tíz percre plusz néggyel fordultunk, de többször is belehibáztunk, ezt pedig könyörtelenül kihasználta a Dabas, és az 58. percben kiegyenlített (37-37). A vezetést is átvették a vendégek, de Füzi Dániel üres kapus góljával egyenlítettünk. Az utolsó percben mindkét csapatnak egy labdája maradt, Győri Kristóf védett, az utolsó másodpercek pedig meseszerűen alakultak, a hét az ötös figura végén Imre Bencére jött ki a ziccer, ő pedig nem hibázott, 39-38-as győzelemmel búcsúztattuk a szezont és távozó játékosainkat.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
25. forduló

FTC-Green Collect – Dabas KC 39-38 (20-16)
Gólszerzők:
Imre 9, Nagy B. 8, Balogh 5, Debreczeni 5, Bognár A. 4, Füzi 2, Kovacsics 2, Lékai 2, Bujdosó 1, Pordán 1, ill. Bálint 6, Fekete B. 5, Dobrkovic 4, Laurinyecz 4, Török 4, Zdolik 4, Bognár N. 3., Ács 2, Koller 2, Szöllősi Sz. 2, Katona 1, Kádár 1

Újra Nagy Bence lett az NB I gólkirálya

Átlövőnk 144-szer talált a K&H Férfi Kézilabda Liga 2023/24-es szezonjában, így ismét ő lett a...

Megoldható vb-csoportba kerültünk

Megtartották a jövő évi férfi kézi-vb sorsolását, a hollandokkal is találkozunk majd Varasdon.

Prainer Viktor: Egyre jobban hiányzik a labda

Férfi kézilabdacsapatunk márciusban megsérült átlövőjét kérdeztük, aki jövőre már nem adná alább a dobogónál.

Imre: Tudtam, hogy nehéz lesz a búcsú, itt nőttem fel

Válogatott jobbszélsőnk az utolsó Fradi-meccsén az utolsó pillanatban szerzett győztes gólt; őt kérdeztük.

Vissza kell vágnunk az őszi vereségért!

Férfi kéziseink a Dabas ellen zárják az évadot, távozó játékosaink is szerdán búcsúznak a Ferencvárostól.

Kijutottunk a világbajnokságra!

A férfi kéziválogatott Veszprémben is jobb volt a litvánoknál, így két győzelemmel jutott ki a 2025-ös vb-re.

Megnyugtató előnyt szereztünk Litvániában

A 11 gólos Imre Bence vezérletével magabiztosan nyert a litvánok elleni vb-selejtezőn a férfi kéziválogatott.