2024. április 29.
Leány Up: felemás hétvégét zártunk
U19-es csapatunk győzött, U17-es együttesünk vereséget szenvedett, U15-ös lányaink döntetlent játszottak.

U15
U15-ös leány csapatunk folytatta menetelését a felsőházi rájátszásban, a 2. fordulóban az Illés Akadémia otthonába utazott.

Az első félidőben igyekeztünk nyomást gyakorolni a szombathelyi alakulatra, de gólig mindössze egyszer sikerült eljutnunk, a 35. percben Demeter Regina lövése volt védhetetlen. A szünetig már egyik fél sem tudott változtatni az álláson, így egygólos előnnyel vonulhattunk pihenőre.

A második játékrészt is igyekezett megnyomni mindkét együttes, jó iramban folyt a találkozó, nagy küzdelmet láthattunk a pályán. Sajnos az 59. percben megszerezte az egyenlítő találatot a szombathelyi csapat. A folytatásban aztán mindkét fél próbálta feltörni a másik védelmét, párharcokban nem volt hiány, de újabb gól már nem született, így végül 1-1-es döntetlennel utazhattunk haza Szombathelyről.

- Jó mérkőzés volt. Az ilyeneken tudnak fejlődni a lányok, és ezekből tudunk tanulni. Ma nem játszottunk akkora fölényben, mint a legutóbb. Azt tartják, hogy a sport mindig igazságot tesz. Ha ez igaz, akkor nem véletlen, hogy miután a mi lövésünk a kapufáról kifelé pattant, a kontrából gólt kaptunk. Valamit nem csináltunk elég jól, de nincs ezzel baj. A lányok még bőven a tanuló fázisban vannak. Nagyon büszkék lehetünk rájuk, hiszen rengeteg munka es sok-sok lemondás van amögött, hogy most itt tartunk. Ma is voltak többen, akik 3 óra körül keltek, hogy Szombathelyen 11-kor pályára léphessenek. A szeretet, a magunkba és az egymásba vetett hitt az összetartozásunk alapja, ami nem egy-egy mérkőzésen múlik, hanem közösségünk alap értéke a mindennapokban - nyilatkozta Szanyi Mária vezetőedző.

U17
U17-es csapatunkra is egy Illés Akadémia elleni összecsapás várt a Leány Országos Bajnokság felsőházi rájátszásának 2. fordulójában idegenben. Ismét koránkelés és hosszú utazás várt a lányokra vasárnap, a pályán pedig zöld-fehér rangadókhoz méltó hatalmas küzdelem volt. Az első találatra egészen a 32. percig kellett várni, akkor Kratochwill Zoé szerzett vezetést csapatunknak, és ezzel beállította a félidei állást is.

A térfélcserét követően is óriásit küzdve, egymásért harcolva játszott csapatunk, de a 48. percben sajnos kiegyenlített ellenfelünk. Ezt követően aztán mindkét csapatnak voltak helyzetei, amelyeket egészen a 88. percig egyik fél sem tudott értékesíteni, akkor azonban Nagy Csenge révén a vezetést is megszerezte az Illés Akadémia, amire már nem tudtunk válaszolni, így pont nélkül távoztunk Szombathelyről.

- Ez sajnos nem a mi napunk volt. Van ilyen. Nem játszottuk azt, amit valójában tudunk, de úgy gondolom, hogy ez is csak erősebbé tesz minket. Meg kell találni, hogy mit rontottunk el, és ki kell javítani. Megyünk tovább, és készülünk a következő kihívásokra – mondta Jugovits Péter, vezetőedző.

- Tisztában voltunk a mérkőzés jelentőségével, de még sem sikerült a megszokott módon érvényesülni. Nagyon nehezen kezdődött, nem volt meg a megfelelő koncentráció, ennek hatására hibát hibára halmoztunk. Sikerült feljavítanunk a játékunkat, de nem eléggé a győzelemhez. Ha a helyzeteink befejezésére nagyobb hangsúlyt fektetünk, akkor az eredmény másképpen alakul. A kapott gólokat illetően, megelőzhettük volna őket, de voltak jó periódusok, ezekből merítünk. Megyünk tovább, a bajnokságnak nincs vége – tette hozzá a Ferencváros gólját szerző Kratochwill Zoé.

U19
U19-es lányaink a felsőházi rájátszás 2. fordulójának összecsapásán a Puskás Akadémiát fogadták. Csapatunk végig fegyelmezetten, jó hozzáállással játszott, mindent megtett a három pont reményében. Ennek megszerzéséhez sikerült is közelebb kerülnünk az első félidőben, miután a 31. percben Schmidt Veronika remek passzát Túróczy Anna értékesítette magabiztosan, így egygólos előnnyel vonulhattunk a szünetre.

A második félidőben is jól látszódott, hogy a vendégcsapat mindent megtett azért, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, de Marco Dell'Elce és Franyó Róbert alakulata remekül védekezett, és egy pillanatig sem engedte kicsúszni a kezei közül a három pontot. A második negyvenöt percben gólt nem láthattunk egyik féltől sem, így maradt az 1-0-s ferencvárosi előny a végére is.

Leány Országos bajnokság, U15, Felsőház, 2. forduló
Illés Akadémia-Viktória – FTC-Telekom 1-1 (0-1)
FTC-Telekom: Kuzma Liliána, Filep Zsuzsa, Molnár Lara Léna, Mizsei Laura, Demeter Regina Eszter, Gál Regina, Hornyák Bodza, Rajna Virág, Szántó Hédi, Jarkovszky Laura, Megyesi Lili
Cserék: Váczi Dorina Ivett, Steinbacher Gabriella, Banner Boróka Luca, Végh Bernadett, Podonyi Julianna, Király Sára
Vezetőedző: Szanyi Mária
Gólszerző: Demeter Regina Eszter

Leány Országos bajnokság, U17, Felsőház, 2. forduló
Illés Akadémia-Viktória – FTC-Telekom 2-1 (0-1)
FTC-Telekom: Berceli Nikolett, Bozsik Frida, Kratochwill Zoé, Tóth Ramóna, Árvay Sára Petra, Kovács Petra, Perjési Lilla, Karaba Jázmin Liliána, Tóth Adél, Polgár Panka, Pethe Olivia Elizabeth
Cserék: Temesi-Karóczkai Jázmin, Matyi Krisztina, Kiss Kata, Egyed Kata, Veres Stefánia
Vezetőedző: Jugovits Péter
Gólszerző: Kratochwill Zoé

Leány Országos bajnokság, U19, Felsőház, 2. forduló
FTC-Telekom – Puskás Akadémia FC 1-0 (1-0)
FTC-Telekom: Kokas Bettina Eszter, Túróczy Anna Mária, Kovács Laura, Múcková Lívia, Fehértói Dorina, Czinege Eszter, Gégény Petra, Bozsik Linett, Schmidt Veronika, Kükedi Laura, Gágyor Zille
Cserék: Gergely Lili, Poprádi Anna, Biró Csilla Anna, Kovács Rebeka Zsófia, Árvay Sára Petra, Nagy Barbara Emma, Együd Bernadett Laura
Vezetőedző: Marco Dell'Elce
Gólszerző: Túróczy Anna Mária

Leány U19: Czinege gólja három pontot ért

Marco Dell'Elce és Franyó Róbert együttese 1-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen.

Leány labdarúgó Up: győzelmek hétvégéje

U15-ös lányaink a a PMFC-t, az U17-esek az MTK-t, míg az U19-es csapatunk az Illés Akadémiát győzte le.

Leány U16: újabb válogatott meghívók érkeztek

A magyar női U16-os válogatott UEFA Development Tornán vesz részt május 1-7. között Horvátországban.

Leány U19: fájó vereség az MTK otthonában

U19-es női labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a felsőházi rájátszás 3. fordulójában.

Női U19: pont nélkül maradtunk Szombathelyen

A felsőházi rájátszás első fordulójában 3-1-es vereséget szenvedett U19-es női labdarúgócsapatunk.

Leány U16: tizenegy válogatott meghívó érkezett

Április 24-én nemzetközi felkészülési mérkőzést játszik Németország ellen az U16-os nemzeti csapat.
...

U15: győzelemmel a tabella élére ugrottunk

U15-ös együttesünk 4-1-es győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen a rájátszás első fordulójában.

U17: magabiztos győzelem hazai pályán

Jugovits Péter és Nagy Ágnes csapata 5-0-s sikert aratott a Puskás Akadémia ellen.