Magyar győzelem

2018. május 13., vasárnap 12:39 | 7 napja 20 órája 9 perce
Már az első félidőben jelentős előnyt szerzett a junior FINAL4 döntőjében a magyar csapat az oroszok ellen, és végül 34-28-ra megnyerte a viadalt.

A tavalyi U19-es Európa-bajnokságon ezüstérmes (később doppingvétség miatt kizárt) orosz válogatott kilenc tagja lépett pályára. A találkozó két magyar góllal kezdődött, előbb Háfra, majd Lakatos remekelt, míg orosz ellenfelünk a 2. percben volt eredményes először, ám ezt követően tíz percen át nem tudott a kiválóan védekező Suba kapujába találni. A remek formában játszó Háfra az első felvonásban hétszer volt eredményes, de a folytatásban sem csökkent a gólkedve. Oroszországnak nem sikerült megtalálnia a magyar játék ellenszerét, a mieink a 21. percben már tízre is elhúztak, és a 28. percig tartották is a 9-10 gólos előnyüket. Vlagyimir Golovin öt perccel a vége előtt használta ki az első időkérését, meg is lett az eredménye, a magyar csapat első büntetőjét Klujber váltotta gólra, majd a következő találatunk is hét méterről esett, ezúttal is Klujber állt a vonalhoz. Orosz ellenfelünk ugyan szépített az eredményén, de így is magabiztosan, hét gólos előnnyel mehettek a szünetre a mieink.

Szünet után kilenc góllal is vezetett a magyar csapat, a hajrára azonban felzárózott az ellenfél, nyolc perccel a vége előtt öt találat volt az előny. ennél közelebb azonban már nem jöttek az oroszok, így a magyar válogatott nyerte a junior FINAL4-t.

Női junior FINAL4, döntő:
MAGYARORSZÁG-OROSZORSZÁG 34-28 (18-11)
Budapest, Papp László Budapest Sportaréna
MAGYARORSZÁG: Hlogyik, Suba (kapusok), Faluvégi 1, Giricz 2, Háfra 7, Hornyák 2, Kácsor 1, Klujber 7 (6), Kuczora, Kuti 2, Lakatos 4, Márton 1, Pásztor 1, Pénzes 1, Sallai 2, Szabó 3, Tóvizi. Edző: Golovin Vlagyimir.
OROSZORSZÁG: Orlova, Alirzaeva, Davigyenko 2, Degtiareva, Ignatovics 2, Koroljeva, Kremnyeva 2, Mihajlicsenko 7 (1), Saposnyikova 1, Scserbak 5, Seina 3, Szinitszina, Tazsenova 4 (1), Tyihanova, Zelenkova 2. Edző: Vjacseszlav Kirilenko.

Budapest, Elek Gyula Aréna
MAGYARORSZÁG: Suba, Dányi, Hlogyik (kapusok), Faluvégi 5, Giricz 1, Háfra 2, Hornyák B. 1, Kácsor 3 (2), Klujber 4, Kuczora 2, Kuti 3, Lakatos, Márton 1, Pásztor 1, Pénzes 2, Sallai 4, Szabó K. 1, Tóvizi 2. Szövetségi edző: Golovin Vlagyimir.
SZLOVÉNIA: Arhanic, Curk, Vojnovic (kapusok), Abina 1, Akalovic, Bon 1, Copi 3, Golavsek 1, Grioff, Hrvatin 4, Kolar 1, Lovsin 5, Strnad 2 (1), Voncica 3, Vucko 1, Zabjak. Szövetségi edző: Tjasa Arhanic.
Kiállítások: 6, ill 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.

OROSZORSZÁG-MONTENEGRÓ 35-21 (16-9)