Szikora-parádé, győzelem

2018. január 28., vasárnap 16:21 | 3 hónapja 23 napja 19 órája 44 perce
Kellett hozzá egy félidő, hogy összeálljon a védekezésünk, de a második félidőben Szikora Melinda vezérletével legyőztük a Podgoricát.

Hiába remélte Szucsánszki Zita a mérkőzés előtt, hogy a Buducsnoszt Podgorica idegenben talán egy fokkal kevésbé él majd a durvaság eszközével, ezt nem annyira láthattuk a mérkőzésen… Vagy, legalábbis, ha ez volt a visszafogott bánásmód, akkor a visszavágón mellvértben kellene pályára lépnie játékosainknak. Talán a szokatlan stílus zavarta meg kézilabdázóinkat, talán más, nehéz megítélni, de tény, hogy pontatlanul kezdtük a meccset, elöl ziccereket hibáztunk, hátul pedig nem zárt kellően a fal. Ráadásul Bíró Blanka sem kapta el a fonalat, egy-egy védést tudott csak felmutatni.

Jól látszott, Elek Gábor keresi, hogy melyik hatosa tudja stabilizálni a védekezést, és kik lesznek, akik könyörtelenül kihasználják a ziccereket, húsz perc alatt Faluvégi Dorottyán, Mészáros Reán és Hornyák Dórán kívül minden mezőnyjátékosunk pályára került már. Mégis szenvedtünk – és küzdöttünk, ahogyan azt a Fradi mezében, ilyen szurkolótábor előtt kell. Ennek köszönhető, hogy bár szinte végig hátrányban voltunk az első félidőben, két-három gólos differenciáról is rendre visszazárkóztunk. Sőt, a játékrész utolsó másfél percét 3-0-val hoztuk le, és 19-18-ra fordítottunk még a szünet előtt. Magyarázni sem kell, a tizenkilenc lőtt gól parádés, a tizennyolc kapott ellenben nem.

Szikora Melinda épp kettő perccel a vége előtt, még két gólos hátránynál állt fel a kispadról, de végül csak a fordulás után jött. Mármint jött, és (kis túlzással) nagyjából eldöntötte a meccset!
Szélről, ziccerből, átlövésből – zseniálisan védett! 26-20-ra vezettünk a 41. percben, vagyis 7-2-es rohammal köszöntöttük vendégeinket a második félidő elején, egyszerre meglett a ritmus, miközben a Buducsnoszt agresszivitása és pörgős támadójátéka is tova tűnt.

Az ötvenedik percben nyolccal vezettünk, amikor Dragan Adzsics jó fél perccel megnyújtotta időkérését, igaz, mindhiába, a nézőktől óriási füttyöt kapott, és a következő gólt is mi szereztük. Egészen pontosan Mészáros Rea, aki a világbajnokság óta most játszott tétmeccset. Nagy ünnep lett a vége, pedig az első félidő ijesztő volt.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA - BUDUCSNOSZT PODGORICA
34-26 (19–18)
FTC:
Bíró – Lukács 5, Háfra 3, Kovacsics 5, Snelder 1, Pena 5 (1), Schatzl 1
Csere: Szikora (kapus), Szekeres, Mészáros R. 1, Szucsánszki, Van Der Heijden 7 (2), Jovanovics 1, Márton 4, Faluvégi, Hornyák D. 1
Edző: Elek Gábor
BUDUCSNOSZT: Zoqbi de Paula – Ujkic 3, Malovics 2, Raicsevics 1, Brnovics4, Jaukovics 5, Grbics 5
Csere: Batinovic (kapus), Ramusovics 1, Laslo 2 (2), Premovics 1, Pletikosic 1, Pavicsevics 1, N. Bulatovics
Edző: Dragan Adzsics

Dabas, 2500 néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
Az eredmény alakulása. 6. perc:
2–4. 9. p.: 6–4. 18. p.: 9–9. 19. p.: 9–12. 25. p.: 13–13. 29. p.: 17–18. 35. p.: 22–19. 41. p.: 26–20. 48. p.: 28–23. 52. p.: 32–23
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Kiállítások: 6, ill. 6 perc