FTC-Basel 2-2

2013. január 21., hétfő 13:32 | 6 éve 29 napja 2 órája 51 perce
Csapatunk Cukic és Böde góljával kétgólos hátrányból állt fel és mentette döntetlenre a Basel elleni találkozót - KÉPGALÉRIÁVAL FRISSÍTVE!

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk eddig két mérkőzést játszott a spanyolországi edzőtáborban: az ukrán Dinamo Kijevet 3-2-re legyőztük, míg a Kolozsvártól 1-0-ra kikaptunk.

A harmadik ellenfelünk sem ígérkezik könnyűnek, hiszen a Basel tavasszal az Európa Liga kiesési szakaszában érdekelt.

Az időjárás ma igen kegyes a játékosokhoz, 20 fok és gyönyörű napsütés várja a futballistákat.

A mérkőzést dél-koreai hármas - Kim Jong Hyeok, Kim Jung Sik és No Tea Sik - dirigálja majd.

A mieink fehérben, a vendégek piros-kékben léptek pályára, a mérkőzést a svájciak kezdték.

A 3. percben máris kapura lőttünk: Otten próbálkozott a tizenhatos jobb csücskétől, megpattant - és ezáltal lelassult - lövését Sommer védte.

Eddig a Basel térfelén folyik a játék, csapatunk ezekben a percekben elsősorban veszélyes beadásokkal veszélyeztetett.

A félidő közepére lecsendesedett a találkozó, nagyobb helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

A 33. percben egy baloldali beadás után Ottenről került a kapunkba a labda, holland védőnket azonban hátulról D. Degen lökte meg keményen, így a játékvezető - jogosan - érvénytelenítette a gólt.

Nem sokkal később Ghaly szólózott be a tizenhatoson belülre, majd 11 méterről nagy helyzetben mellé lőtt.

A 43. percben tizenegyeshez jutott a Basel: Stocker esett el magától Besic mellett. Streller büntetőjét Jova nagy bravúrral megfogta, majd a kipattanót is védte, ezt követően El Nenny azonban már a kapunkba lőtt, 0-1.

A svájciak hamar továbbnövelték előnyüket. D. Degen kapott szép labdát, majd jobb oldalról Jova felett a kapuba emelt, 0-2.

A csapatok 2-0-s Basel-vezetéssel mentek a szünetre.

A mieinknél Zeravica helyett Somalia folytatja. A svájciaknál fokozatosan zajlik majd a sorcsere.

A játékrész elején Streller lépett ki, gyenge emelését Jova könnyedén fogta.

Csapatunk is veszélyeztetett: Jenner szöglete után Somalia 17 méteres kapáslövését blokkolták. Fél perccel később Cukic próbálkozott hasonló távolságból, laposan, ám lövése mellégurult.

Jenner középre tekert szabadrúgása után Böde fejelt nagy helyzetben fölé. Nem sokkal később ismét Jenner adott be, Böde megcsúsztatta a labdát, így Alempijevic a hosszú oldalon kapásból lőhetett, kísérlete azonban mellé pattant.

A 67. percben egy kakaskodás miatt Cukic és Dragovic is sárgát kapott, a svájciak futballistájának ez a második lapja volt, így a játékvezető kiállította őt. Ez azonban mindössze annyit jelent, hogy Dragovic helyett másnak kell folytatnia az összecsapást, emberelőnybe tehát nem kerültek a mieink.

Somalia kapott remek kiugratást a jobb oldalon, brazil támadónk szépen középre tálalt, ahol Cukic érkezett, és 10 méterről a léc alá vágta a labdát, 1-2.

A 85. percben Somalia adott szép passzt Jennernek, aki 14 méterről lőtt keményen, kísérlete azonban néhány centiméterrel mellé ment.

Az előző támadást követő szögletből sikerült egyenlítenünk: egy sarokrúgás után Böde fejelt a kapuba, 2-2.

Újabb gól már nem született, csapatunk tehát 2-2-es döntetlent játszott a Basellel.