2019. január 14., hétfő 15:11 | 1 hónapja 5 napja 2 órája 26 perce
Labdarúgócsapatunk egy góllal elveszítette első törökországi edzőmérkőzését.

Felkészülési mérkőzés
FTC-Viitorul Constanta 1-2 (0-1)
FTC I. félidő: Holczer - Lovrencsics G., Blazic, Takács, Leandro - Gorriaran, Sigér - Varga R., Wilmots, Amadou - Böde
FTC II. félidő: Varga Á. – Csernik, Frimpong, Botka, Heister – Csonka, Haratin – Bőle, Lanzafame, Petrjak - Sihnevich
Viitorul Constanta: Buzbuchi, Mladen, De Nooijer, Tiru, Boboc, Casap, Hagi, Vina, Achim, Baluta, Vodut
G.: Lanzafame (64.), ill. Vodut (16.), Pitu (71.)

ÍGY LÁTTA REBROV A MECCSET - KATTINTS!

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

86. perc: Heister adott be balról remekül, Lanzafame átvette a labdát, majd lőtt, a kapus azonban hárított.

84. perc: Egy kontra végén Dragus lőtt keményen a rövid felé 16 méterről, de Varga jó helyen állt és védett.

78. perc: Petrjak lőtt 15-ről, a kapus védte a lapos kísérletet, de már les is volt.

76. perc: Lanzafame fülelt le egy labdát 20 méterre a kaputól, majd egyből lőtt, de a románok kapusa nagyot védett.

73. perc: Dragus került közel a kapunkhoz, de kiszorított szögből leadott lövését szépen védte Varga Ádám.

71. perc: Grosu tört a kapunk felé, meg is tudta tartani a labdát, majd balról, kisodródva középre ívelt, Pitu pedig közelről a bal alsóba fejelt (1-2).

69. perc: Lanzafame ugratta ki a baloldalt Petrjakot, aki élesen lőtt középre, de a kapus fogta a labdát a berobbanók elől.

64. perc: Remek támadás végén Lanzafame lőtt öt méterről az ellenfél kapujába (1-1). Az akciónk a baloldalról indult, majd középen Bőle készített le olasz csatárunknak, aki szépen belőtte helyzetét.

55. perc: Neciu bombázott 18-ról nagyon fölé.

49. perc: Egyértelmű román kezezés a mezőnyben, mégis ellenfelünk jöhetett szabadrúgással.

48. perc: Petrjak tűnt el a kapu közelében, a 16-oson belül, de a bíró továbbot intett.

46. perc: Sorcsere volt a szünetben. A második félidőben így állunk fel: Varga Á. – Csernik, Frimpong, Botka, Heister – Csonka, Haratin – Bőle, Lanzafame, Petrjak - Sihnevich

45. perc: Vége a félidőnek.

41. perc: Böde készített le Sigérnek, akinek kemény lövésébe még beleértek, így a kapusnak nem volt nehéz dolga.

34. perc: Achim került nagy helyzetbe, de Holczer jól jött ki a kapujából, és kétszer is nagyot védett.

30. perc: Ellenfelünk kettőt is cserélt.

29. perc: Sigér ugratta ki a jobboldalon elfutó Vargát, aki kissé kiszorított szögből, laposan lőtt, de Buzbuchi védeni tudott.

27. perc: A harcossággal nincs baj: Lovrencsics szerelt keményen, de szabályosan a szögletzászlónál, az ellenfél alig bírt utána feltápászkodni.

23. perc: Az elmúlt percekben többet birtokoltuk a labdát ellenfelünknél, de csak egy-egy veszélytelenebb beadásig jutottunk.

Közben egy ideje az eső is megérkezett.

16. perc: Vodut léphetett ki ziccerben a kapunk előtt, és magabiztosan Holczer kapujába gurított (0-1).

15. perc: Lovrencsics adott be élesen jobbról veszélyesen, de a kivetődő kapus fogta a labdát.

12. perc: Böde indította Vargát a jobbon, ő középre adott, Amadou fejelni is tudott, de már les volt.

7. perc: Hagi adott be szabadrúgásból, a labdát Tiru fejelte kiszorított szögből kapura, de Holczer magabiztosan védett.

2. perc: Amadou ment nagy lendülettel, majd balra, Gorriaranhoz passzolt, aki középre adott, de a kapus lehúzta a labdát.

1. perc: A mieink zöld-fehérben, a románok kék-feketében a pályán. Ellenfelünk kezdte a mérkőzést.

A mérkőzés előtt

A téli szünetet az NB I élén töltő labdarúgócsapatunk pénteken érkezett meg beleki edzőtábora helyszínére. A minden reggel esedékes orvosi vizsgálatok után két és fél nap alatt már öt edzésen is részt vett Sergei Rebrov csapata, majd a program szerint hétfő reggel következhet a román élvonalbeli Viitorul Constanta elleni edzőmérkőzés.

Sergei Rebrov a tervek szerint két különböző csapatot állít majd fel a két félidőben. Az első játékrészben így lépnek pályára a mieink: Holczer - Lovrencsics G., Blazic, Takács, Leandro - Gorriaran, Sigér - Varga R., Wilmots, Amadou - Böde.

Törökországban 12 fokos, kissé hűvös idő van, de szerencsére most nem esik az eső, abszolút ideális meccskörülmények vannak.