FTC-Dinamo Kijev 3-2

2013. január 18., péntek 13:43 | 6 éve 1 hónapja 2 napja 16 órája 33 perce
Csapatunk 3-2-es győzelmet aratott a Dinamo Kijev felett az első spanyolországi edzőmérkőzésen - KÉPGALÉRIÁVAL FRISSÍTVE!

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk a délelőtt folyamán egy áthangoló edzéssel készült első spanyolországi edzőmérkőzésére, amelyet a Dinamo Kijev ellen vív meg. Az ukrán sztárcsapat elleni kezdőcsapat kijelölésekor nem volt könnyű helyzetben Ricardo Moniz, mivel több játékosunk is kisebb sérüléssel bajlódik. A szakmai stáb nem akart kockáztatni, ezért több labdarúgónk is kihagyja a mai találkozót.

A mieink már megérkeztek a mérkőzés helyszínére, és megismerkedtek a pályával, készülődnek tehát a 16:00 órakor kezdődő összecsapásra. Tökéletes futballidő várja egyébként az együtteseket, körülbelül 15 fok van, igaz, a szél igen erősen süvít, így a szervezők a többször is felboruló kispadokat már el is vitték.

A játékosok festői környezetben, az MTK stadionjához hasonló létesítményben játszanak majd. A pálya talaja kiváló, a nagy szél azonban befolyásolhatja a mérkőzést.

A mieink idegenbeli zöld mezükben, a kijeviek tiszta fehérben léptek pályára, a mérkőzést az ukránok kezdték.

Tizenegyeshez jut a Dinamo: Jovanovic szabálytalankodott a tizenhatoson belül. A büntetőt Gusev magabiztosan a jobb felsőbe lőtte, 0-1.

A gól után főként a mezőnyben folyik a játék, nagyobb lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki.

A 21. percben Jenner kapott szép labdát a bal oldalon, egy csel után középre tekert, ahol érkezett Böde, néhány centivel azonban lemaradt a labdáról.

Nem sokkal később szép támadást vezetett együttesünk, melynek végén Somalia került helyzetbe, brazil csatárunk lövését azonban blokkolták.

A 32. percben egyenlítettünk: Zeravica jobb oldali szöglete után Cukic csúsztatott kapura, ezt a gólvonalról még mentették az ukránok, a kipattanót azonban Otten a kapuba bombázta, 1-1.

Bezus próbálkozott 18 méterről, kísérlete megpattant, így nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot.

Csapatunk is lövőhelyzetbe került: Zeravica tüzelt szépen 23 méterről, Koval vetődve hárította a bal alsóba tartó kísérletet. Egy perccel később Böde távoli, lapos lövését védte a Dinamo kapusa.

A csapatok 1-1-es döntetlennel mehettek a szünetre.

A mieinknél Alempijevic érkezett Zeravica helyére, az ukránok teljes sort cseréltek, így olyan labdarúgók léptek pályára, mint Niko Kranjcar, Taye Taiwo, vagy éppen Miguel Veloso.

Ismét vezetést szerzett a Dinamo: Kravets lőtt 17 méterről a Jova kifutása után üresen maradt kapuba, 1-2.

Az 56. percben újra sikerült az egyenlítés: Bönig pazar középre adását Böde fejelte a jobb sarokba, 2-2.

Előbb Jenner nem találta el a labdát közel a kapuhoz, majd egy Alempijevic-beadás után Böde belsővel leadott lövése csattant a bal oldali kapufán.

Cukic tüzelt 30 méterről, a Dinamo kapusa bravúrral szögletre tolta a léc alá tartó labdát.

A 77. percben Jenner baloldali beadását Böde fejelte - a kapust megelőzve - szépen a kapuba, 3-2.

A 81. percben Somalia került nagy helyzetbe, az ötösről lőtt is, Bojko nagyot védett, így pattant szögletre a labda.

A 89. percben Böde csinált kiváló cselt, majd "megvert" egy másik embert is, kiszorított szögből pedig a jobb kapufát találta el.

Több gól már nem született, így csapatunk 3-2-es győzelmet aratott.