FTC-Dunaföldvár 16-0

2018. január 16., kedd 17:51 | 7 hónapja 5 napja 9 órája 43 perce
Labdarúgócsapatunk tizenhat góllal verte a Dunaföldvárt felkészülési mérkőzésen.

A mérkőzés előtt

NB I-es labdarúgóink idei első felkészülési mérkőzésükön lépnek pályára a Népligeti Sportközpontban, méghozzá a Tolna megyei I. osztályban szereplő Dunaföldvár ellen.

Thomas Doll kezdőcsapatában helyet kapott Csonka András, illetve a lett próbajátékos, Janis Ikaunieks is.

Elkezdődött a mérkőzés.

A negyedik percben Bödét buktatták a tizenhatoson belül, és büntetőt ítélt a játékvezető!

Hajnal pedig magabiztosan értékesítette a tizenegyest, vezetünk!

Két perccel később máris ott az újabb találat! Lovrencsics kiugratása után Böde lőtt a kapuba, 2-0!

Csonka lőtt ballal fölé.

A 12. percben Hajnal szöglete után Böde fejelt mellé.

Lovrencsics beadása után ismét Böde került helyzetbe: nem sokkal ment fölé!

A 16. percben Hajnal jutott labdához a tizenhatoson belül, és értékesítette a lehetőséget!

Egy perccel később Hajnal passza után Lovrencsics találta el a kapufát.

Ikaunieks látványos mozdulattal a felső kapufát találta el, majd Böde kotorta be a labdát. Már néggyel vezetünk!

Csonka beadása átment a másik oldalra, Hajnal távoli lövése nem sokkal ment felé.

Sternberg beadása után Csonka passzolta be az ötödik gólunkat!

Ikaunieks fejesét kellett hárítania a dunaföldváriak kapusának.

A 32. percben Böde vitte el a labdát a kapus mellett, majd higgadtan a kapuba gurított. Ezzel már 6-0!

Amadou szólója után betört a tizenhatosra, Bödét hozta játékba, aki azonban a kapusba lőtt.

Sternberg beadása után Ikaunieks góljával már hétgólos a különbség!

Ikaunieks rövid időn belül újra eredményes tudott lenni, ráadásul kétszer is! Mindkétszer Hajnal asszisztált.

Második félidő

Teljes sorcsere a második félidőre: Varga Á - Botka, Blazic, Batik, Pedroso - Koch - Varga R., Gorriaran, Rui Pedro, Priskin - Lovrencsics B. a felállás.

Hat percnyi játék után Priskin megszerzi a 10. gólunkat!

Priskin kapura lövése után kipattant a labda a kapusról, Lovrencsics Balázs azonban jó ütemben érkezett és a kapuba sodorta a labdát!

Varga Ádámnak is védenie kellett!

Megvan a 12. is! Pedroso beadása után Lovrencsics Balázs szerezte meg újabb találatunkat!

Pedroso is helyzetbe került Priskin passza után, de lábbal védett a kapus.

Később Blazic lövése se ért újabb találatot.

A 64. percben Rui Pedro távoli lövése súrolta a felső lécet!

A 70. percben Gorriaran távoli próbálkozása ment nem sokkal mellé!

A 75. percben Koch lőtt nem sokkal fölé!

Egy keresztbe guruló labdába beleért a kapus, ám Priskin érkezett és eredményes volt!

És megjött a 14. is! Varga bepasszolt labdáját Lovrencsics Balázs lőtte be!

Batik indítása után Lovrencsics adott középre, és Rui Pedro fejezte be az akciót. Már 15-0!

Priskin lövését védte a kapus.

A végén Gorriaran is eredményes volt!

Vége a mérkőzésnek.

Felkészülési mérkőzés
FTC-Dunaföldvár 16-0 (9-0)
FTC: Holczer - Csonka, Otigba, Leandro, Sternberg - Spirovski - Lovrencsics G., Ikaunieks, Hajnal, Amadou - Böde
Második félidő: Varga Á - Botka, Blazic, Batik, Pedroso - Koch - Varga R., Gorriaran, Rui Pedro, Priskin - Lovrencsics B.
Gól: Hajnal (11-es, 4.; 16.), Böde (6., 18., 32.), Csonka (23.), Ikaunieks (42., 44., 45.), Priskin (51., 77.), Lovrencsics B. (55., 61., 84.), Rui Pedro (85.), Gorriaran (90.)