2012. november 11., vasárnap 15:50 | 6 éve 3 hónapja 8 napja 8 perce
Csapatunk Böde és Józsi góljával 2-1-re verte a bajnoki címvédő DVSC-t.
NB I: FTC-DVSC 2-1

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk a bajnoki címvédő DVSC együttesét fogadja az NB I 14. fordulójában. Ricardo Moniz friss igazolásunknak, Philipp Bönignek és Vladan Cukicnak is a kezdőcsapatban szavazott bizalmat.

Csapatunk tiszta fehérben, a DVSC tiszta pirosban lépett pályára, a mérkőzést a mieink kezdték...

A debreceniek jobb oldali szögletük után megszerezték a vezetést: Coulibaly kotorta néhány méterről a jobb alsó sarokba a labdát, 0-1.

A 25. percben alakítottuk ki az első nagyobb helyzetet: egy baloldalról, élesen középre adott labdáról maradtunk le a hosszú oldalon.

A 35. percben csapatunk egyenlített: Böde fejelt a rövidről a kapuba Józsi jobboldali szöglete után, 1-1.

Nem sokkal később Cukic ugrott ki, majd jobb oldalról, 15 méterről fölé lőtt.

A csapatok 1-1-es döntetlennel mentek a szünetre.

A szünetben egyik vezetőedző sem változtatott, így a kezdőcsapatok futhattak ki a pályára.

Az első percekben Otten lőtt közelről Verpecz kapujába, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

Böde kiugratása után Cukic harcolt meg szépen a labdáért, majd nagy helyzetbe hozta magát, közeli kísérletét Verpecz bravúrral hárította. Néhány perccel később kísértetiesen hasonló szituációban Cukic ziccerben leadott lövését védte a vendégek kapusa.

A 69. percben Bönig bal oldalról leadott kemény lövését hárította Verpecz. Nem sokkal később Cukic lövése a bal oldali kapufát találta el, a kipattanót Somalia lőtte mellé.

Az utolsó percben Bödét rántották le a tizenhatoson belül, amiért tizenegyest kaptunk. A büntetőt Józsi magabiztosan értékesítette, 2-1.

Újabb gól nem született, így csapatunk 2-1-es győzelmet aratott.