FTC-DVSC 2-2

2018. október 5., péntek 19:30 | 11 napja 9 órája 55 perce
Labdarúgó-csapatunk rendkívül izgalmas mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszott a DVSC-vel a Groupama Arénában az NB I 10. fordulójában.

NB I, 10. forduló
FTC: Dibusz - Lovrencsics, Leandro, Blazic, Heister - Sigér, Spirovski (Böde, 80.) - Varga R. (Csernik, 80.), Bőle, Petrjak - Lanzafame (Finnbogason, 88.)
DVSC: Nagy S. - Kinyik, Pávkovics, Csősz, Barna - Bódi (Bereczki, 59.), Haris, Kusnyír, Varga K. (Szatmári, 85.) - Szécsi, Takács T. (Könyves, 65.)
Gólszerző: Lanzafame (48., 80.), ill. Takács T. (20.), Szécsi (74.)
Sárga lap: Heister (24.), Lanzafame (51.), ill. Bódi (10.), Csősz (38.), Szécsi (69.), Kinyik (90.)
Piros lap: Heister (32.)

A duplázó Lanzafamét Finnbogason váltotta.

Bőle lőtt távolról jócskán mellé.

Lanzafame nagyon bepörgött! Ezúttal csak centik választották el az újabb góltól Lovrencsics tökéletes beadása után.

A 80. percben Lanzafame ismét villant és ott az egyenlítés! A szöglet után a kipattanó olasz támadónk elé került, aki ballal a jobb alsóba lőtt 10 méterről. 2-2!

Blazic fejesét üggyel-bajjal tolta kapu fölé Nagy.

Kell is a frissítés. Böde Dániel és Csernik Kornél érkezett Spirovski és Varga helyett.

Ismét vezet a Debrecen. Szécsi lőtt a kapuba. 1-2!

Újabb Spirovski-kísérlet, ezúttal is kapu fölé.

Az igen! Előbb Lovrencsics kemény beadását öklözte a mezőnybe Nagy, majd a kipattanót Sigér szelídítette meg egy látványos mozdulattal, 24 méteres lövését azonban megint fogta a DVSC kapusa.

Remek passzok után Spirovski lőhetett, de játékosunk eltörte a labdát, így a kapu jobb oldala mellett hagyta el a játékteret.

Beívelésekkel próbálkozunk, de a labda rendre Nagy Sándor kezében hal el.

A Lanzafame-percek most egy sárga lappal folytatódtak.

Olasz támadónk újabb ismétlése ezúttal a kapu közepébe tartott, Nagy hárított.

OTT AZ EGYENLÍTÉS! Varga balról, élesen középre lőtt szabadrúgásába Lanzafame csúsztatott bele, a labda pedig a bal alsó sarokba vágódott. 1-1!

Megkezdődött a második játékrész.

Véget ért az első félidő.

Bőle szöglete után Leandro fejelt, de a labda centikkel elkerülte a jobb alsó sarkot.

Megint Nagy! A debreceniek kapusa ezúttal Blazic veszélyes fejesét fogta.

Majdnem itt az egyenlítés! A 39. percben Lanzafame 20 méteres szabadrúgását hatalmas bravúrral védte Nagy.

Sajnos Heister megkapta második sárga lapját, így kiállította a játékvezető.

A héten öt játékosunk is meghívót kapott hazája válogatottjába. Dibusz Dénes, Varga Roland és Lovrencsics Gergő a magyar, Ivan Petrjak az ukrán, míg Miha Blazic a szlovén nemzeti csapatban bizonyíthat.

Petrjak száguldott be a büntetőterületen belülre, de keresztlabdája nem érkezett középen senki. A védők által tisztázott labdát Bőle lőtte kapu fölé.

Heister sárgult be.

Kisebb nyomás alá helyeztük a Loki kapuját. Előbb Heister lövését kellett Nagynak védenie, majd egy veszélyesnek ígérkező próbálkozás pattan egy vendég védőről szögletre.

A 20. percben vezet a DVSC. Takács Tamás érkezett a hosszún egy beívelésre és közelről a kapuba lőtt. 0-1!

Heister kezelt le szépen egy passzt a tizenhatos előterében, majd

Varga Roland ma játssza 100. bajnoki mérkőzését a Ferencvárosban. Eddig 34 gólt és 24 gólpasszt jegyzett.

Ez már nagy helyzet! A 11. percben Varga Roland 25 méteres, középről lőtt szabadrúgását védte vetődve Nagy Sándor.

Nem sokon múlt! Lanzafame adott remek labdát Petrjaknak, de játékosunk nem tudta jól levenni a passzt.

Spirovski elé került egy kipattanó labda, macedón középpályásunk azonban nagyjából 26 méterről kapu fölé lőtt.

Bódi próbálkozott a bal oldalról betörve, de lövése jócskán elkerülte a kapunkat.

Heister tört be a tizenhatoson belülre, de a passzából próbálkozó Varga nem találta el jól a labdát.