FTC-Eger 1-0

2013. március 23., szombat 17:38 | 5 éve 10 hónapja 26 napja 23 órája 2 perce
Csapatunk magabiztosan jutott be a Ligakupa döntőjébe.

A mérkőzést megelőzően

Ricardo Moniz csapata ma az Egri FC-t fogadja a Ligakupa elődöntőjének visszavágóján, az első mérkőzésen 3-1-re nyert a Ferencváros. Ez az utolsó tétmérkőzés az Albert Stadionban.

Holland szakvezetőnk kihirdette kezdőcsapatát, amelyben ezúttal Leonardo is helyet kapott.

A mérkőzés előtt Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója adott át egy speciális mezt Józsi Györgynek, aki szerdán játszotta 100. tétmérkőzését klubunkban.

A mieink zöld-fehérben, a vendégek piros-kékben léptek pályára, a találkozót a Fradi kezdte.

Első lövésünket Julian Jenner eresztette meg: holland játékosunk két gyönyörű cselt követően hozta magát helyzetbe, de 17 méterről megeresztett kísérletét az egri kapus védte. Nem sokkal később Leonardo tüzelt a bal alsó mellé.

A 13. percben Cukic lőtt 19 méterről kapura, Brljak hárított.

A 17. percben Cukic adott remek labdát Pericnek, aki átvágta védőjét, majd a tizenhatoson belülről kíméletlenül a hálóba bombázott (1-0).

A gólt követő percek a küzdelemről szóltak. A mieink uralták a meccset, de helyzetbe kevésbé tudtak kerülni.

A félidő utolsó perceiben is remek összjátékot folytatnak a mieink a mezőnyben, de már kapura is veszélyesek: előbb Leonardo lövésénél kellett hárítani az egri kapusnak, majd Cukic lőtt nem sokkal a bal alsó mellé.

A szünetre egygólos előnnyel vonulhattunk.

A szünetben Ricardo Moniz Józsi György helyére Aleksandar Jovanovicot küldte be.

A folytatásban sincs helyzete az Egernek, a mieink dominálnak. Friss igazolásunk, Leonardo a 61. percben vastaps kíséretében hagyta el a pályát.

A 75. percben Orosz Márk blokkolt lövését hárította Bljak.

Ha a helyzetek nem is követik egymást nagy számban, de a szép cselek, megmozdulások jól szórakoztatják a közönséget.

Több gól már nem született, csapatunk 1-0-ra győzött, és összesítésben 4-1-gyel bejutott a Ligakupa fináléjába.