FTC-Eger 4-0

2013. március 30., szombat 14:29 | 5 éve 10 hónapja 20 napja 4 órája 7 perce
Csapatunk Böde duplájával, valamint Jenner és Somalia góljával 4-0-s győzelmet aratott az Eger felett.
FTC-Eger

A mérkőzést megelőzően

Labdarúgó-csapatunk 18:30 órakor az Egert fogadja a Puskás Ferenc Stadionban, az NB I 21. fordulójában. Ricardo Moniz vezetőedző Somaliának, Leonardónak és Pericnek is a kezdőcsapatban ad lehetőséget.

A csapatokat igen kellemetlen, hűvös, esős idő várja a pályára.

A mieink fehérben, a vendégek piros-feketében léptek pályára, a mérkőzést az Eger kezdte.

Már a 3. percben veszélyeztettünk: Jenner adott középre a baloldalról, Böde két védőtől szorongatva csak belecsúsztatott a labdába.

A 4. percben azonban már nem hibázott: Józsi jobboldali szögletét Böde fejelte a kapuba, 1-0.

És újabb gólt szerzett csapatunk: Leonardo remek labdáját Jenner vette át szépen - ezzel emberét is lerázta -, majd közelről a jobb sarokba lőtt, 2-0.

Az első komolyabb egri helyzet: egy jobboldali szöglet után Szabó B. fejelt a felső lécre.

Mecinovic a 16. minutumban megkapta első sárgáját, majd a következő támadásunknál ismét sárgát kapott, így a játékvezető kiállította őt.

A játék főként az egri térfélen zajlik. Előbb Leonardo remek kiugratása után kerültünk az ellenfél védelme mögé, Jenner középre gurítására azonban Böde nem ért oda.

Jenner szöglete után Brljak a saját kapujába ütötte a labdát. A játékvezető azonban úgy látta, Cukic szabálytalankodott a kapussal szemben, így szabadrúgást ítélt kifelé.

Leonardo kapott labdát a középkörnél, két egri védőt egy szempillantás alatt otthagyott, majd finoman átlöbbölte a labdát Brljak felett, a felső lécről azonban fölé pattant a labda.

Ismét Leonardo volt aktív: brazil támadónk ezúttal a jobb oldalról tört befelé, majd Jennernek passzolt, aki néhány méterről lőtt, a kijövő Brljak azonban nagyot védett.

A csapatok 2-0-s Fradi-vezetéssel mentek a szünetre.

Mindkét csapat cserélt a szünetben. A mieinknél Klein érkezett Besic helyére, míg a vendégeknél Koné jött be, Németh N. pedig le. A második játékrész egyébként szakadó esőben kezdődött el.

Azonnal nagyobb helyzetbe kerültünk: Peric lőtt 15 méterről, a vendégek kapusa oldalra tudta ütni a labdát.

Az 57. percben Jenner próbálkozott távolról, a labda azonban a kapu fölött hagyta el a pályát.

Nem sokkal később Leonardo jobb sarokba tartó tekerését ütötte ki az egri kapus.

Orosz állt be Peric helyére, és magyar támadónk azonnal megmutatta lövőképességét. A tizenhatos jobb csücskétől a rövid alsót vette célba, Brljak nagyot védve tolta szögletre a labdát.

Somalia "küldte el" csúnyán a védőjét, majd 16 méterről, ballal hatalmas gólt ragasztott a léc alá, 3-0.

Ezúttal Leonardo került nagy helyzetbe, bal oldalról, ballal leadott lapos lövését bravúrral védte Brljak.

Megszereztük negyedik gólunkat: Sváb ment el a baloldalon, majd középreadott, a középen érkező Jenner még nem tudott lőni, Böde azonban a kapuba passzolt, 4-0.

A 80. percben Böde rázta le védőjét a tizenhatoson belül, majd keményen középre lőtte a labdát, amelybe Orosz tette bele a fejét, kísérlete azonban a lécről fölé pattant.

Ismét Brljak mentette meg az egrieket a góltól: Jenner lapos, tekert kísérletét kiütötte, majd az ismétlésnél Orosz kemény lövését fogta meg.

Újabb gól már nem született, így a mieink 4-0-s győzelmet arattak.