2013. július 16., kedd 10:43 | 5 éve 3 hónapja 29 napja 12 órája 54 perce
Csapatunk Böde Dániel góljával 1-0-s győzelmet aratott a Leeds United felett.
FTC-Leeds United 1-0

A mérkőzést megelőzően

Labdarúgó-csapatunk 18:00 órakor az angol Leeds United ellen játssza újabb felkészülési mérkőzését. A találkozó előtt félórával már közel száz magyar szurkoló is a helyszínen tartózkodik, így igen jó hangulatú összecsapásra van kilátás.

A mieink zöld-fehérben, az ellenfél játékosai kékben léptek pályára, a mérkőzést a Leeds kezdte.

Az első lövőhelyzet csapatunk előtt adódott, Böde azonban nem tudott rendesen kapura fordulni, így nem sikerült megtornáztatni Kennyt.

Az angolok is próbálkoztak egy emeléssel, ám a labda szerencsére a kapu fölött hagyta el a pályát.

A helyszínen lévő Fradi-szurkolók kiváló hangulatot teremtenek.

Kétszer is veszélyeztettünk. Előbb Hidvégi lövését védte Kenny, ezt követően Böde passza után Somalia ugrott ki, aki 14 méterről lőtt, Kenny azonban a kapufára tolta brazil támadónk remek kísérletét.

Nem sokkal később Böde lefejelt labdáját Tuyp passzolta a kapuba, ám a játékvezető már lest intett.

A 26. perben Hidvégi próbált a hosszú oldalról kapura kanalazni egy labdát, de az az egyik védőről szögletre pattant.

Tíz perccel később Böde volt aktív, támadónk 20 méterről, laposan lőtt, ám Kenny magabiztosan védett.

McCormack szabadrúgásból tüzelt a jobb sarok felé, Jova azonban nagy bravúrral szögletre ütötte a labdát.

Besic 40 méterről bombázott kapura egy szabadrúgást, az angolok kapusa ismét a helyén volt.

Az első félidő 0-0-s döntetlennel ért véget.

Térfél- és mezcsere (a két klub megegyezésének értelmében ezúttal a mieink lesznek edzőtrikóban a két mez hasonló színe miatt) után folytatódott az összecsapás.

McCormack jobb lábas lövése ment nem sokkal Jova kapuja mellé. Ezután Murphy is próbálkozott, a Besicen megpattant labdát kapusunk szépen hárította.

Az 52. percben megszereztük a vezetést! Egy felívelés után Böde vette le a labdát, befordult Peltier mellett, majd a kapuba lőtt, 1-0.

Nem sokkal később Cukic lőtt keményen jobb oldalról, Kenny szögletre mentett. A sarokrúgás után Peltier fejelt saját kapuja felé, Kenny azonban ismét megmentette a Leeds-et a góltól.

És megint Kenny. Ezúttal Somalia bombáját védte bravúrral az ellenfél kapusa.

Színes cserék a Leeds-nél: többek között Green, White és Brown is pályára lépett.

Balhátvédünk, Philipp Bönig egy szerencsétlen esetnél sajnos megsérült, Valpoort váltotta őt.

A 79. percben Józsi szabadrúgása után Valpoorthoz került a labda, aki 15 méterről fölé lőtt.

A hajrában nem változott az eredmény, így csapatunk 1-0-ra legyőzte a patinás Leeds Unitedet.

Végeredmény
Felkészülési mérkőzés
FTC-Leeds United, 1-0 (0-0)
FTC: Jova - Gyömbér, Besic (Bönig, 55.) (Valpoort, 70.), Alempijevic, Jovanovic - Somalia, Cukic, Józsi, Hidvégi - Tuyp (Otten, 87.), Böde (Diallo, 80.)
Leeds United: Kenny - Thompson, Peltier, Pearce, Drury - Tonge, Austin, Murphy, McCormack - Varney, Smith
A 2. félidőben pályára lépett: Paleon, Brown, Green, White, Warnock, Lees, Pugh, Norris
Sárga: Warnock (76.)
G.: Böde (52.)