FTC-Lombard 4-1

2012. augusztus 11., szombat 20:15 | 6 éve 6 hónapja 9 napja 10 órája 5 perce
Csapatunk fölényes győzelmet aratott a pápaiak ellen.

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk szombat este a Lombard Pápát fogadta az NB I 3. fordulójában - a Pápa a 11. helyről, közvetlenül előlünk várta a mérkőzés kezdését. A találkozót Németh Ádám játékvezető vezette.

Détári Lajos már kihirdette kezdőcsapatát, amelyben helyet kapott Máté János és Józsi György is.

A mieink tiszta fehérben, a vendégek sárga-feketében léptek pályára, a találkozót a Lombard Pápa kezdte.

Csapatunk egy veszélyes Böde-szabadrúgással kezdett: játékosunk kísérlete a jobb alsó mellett suhant el.

A 6. percben már nem volt ilyen szerencséje a pápai csapatnak, Józsi György a tizenhatos vonaláról tekert Szűcs Lajos kapujába (1-0).

A 10. percben védőink nem tudtak tisztázni egy jobbról érkező szabadrúgást, amit Seye a kapufára lőtt, a kipattanót pedig közvetlen közelről Maróti a hálónkba helyezte (1-1).

A 16. percben Rodenbücher szabálytalanul szerelte Jovanovicot a tizenhatoson belül. A játékvezető tizenegyest ítélt, és sárgát adott Rodenbüchernek, akinek már volt egy lapja, így kiállították. A labda mögé Józsi állt, és második gólját megszerezve higgadtan a bal alsóba helyezett (2-1).

A gólt követően egyértelműen csapatunk vette át a mérkőzés irányítását. Az ellenféltől Quintero egy átlövéssel veszélyeztetett, míg a mieinktől Somalia a gyorsaságával okozott több alkalommal is zavart Szűcs kapuja előtt.

A félidő hajrájában Máté remek labdáját Somalia a kapu torkából fölé lőtte.

A hátralevő időszakban mezőnyfölényünket nem sikerült gólra váltanunk, így a szünetre 2-1-es előnnyel vonulhattunk.

A félidőben cserélt a Pápa: Arsic helyére Fellai érkezett. A játékrész elején Gyömbér tört be a tizenhatoson belülre, majd a jobb felső mellé lőtt.

A fordulást követő első percektől kezdve beszorítottuk a Pápát, és több helyzetet is kidolgoztunk. Alempijevic lövésénél bravúrral hárított Szűcs, míg Somalia kísérletét blokkolták.

A 68. percben egy bal oldali szabadrúgást Klein fejelt a hosszún a bal alsóba (3-1)!

A 72. percben tovább növelte csapatunk az előnyét: Máté János 18 méterről tekert a kapu jobb oldalába (4-1).

A Lombard alig-alig lépte át térfelünket, a mieink szinte ki sem adták birtokukból a labdát.

A folytatásban továbbra is nyomás alatt tartottuk Bene Ferenc csapatát, azonban már újabb gólt nem tudtunk szerezni, így végül 4-1-es győzelmet arattunk.