FTC-Mahiljov 1-1

2013. február 10., vasárnap 13:07 | 6 éve 9 napja 3 órája 20 perce
Csapatunk döntetlent játszott első törökországi felkészülési mérkőzésén - KÉPGALÉRIÁVAL FRISSÍTVE.

A mérkőzést megelőzően

Labdarúgó-csapatunk a fehérorosz élvonalba most feljutott Dnyapro Mahiljov együttesével játszik felkészülési mérkőzést. Ricardo Moniz vezetőedző a számos sérülés miatt öt utánpótlás-játékosnak is a kezdőben ad lehetőséget.

A mai mérkőzésen Somalia viseli a csapatkapitányi karszalagot. A mieink zöld-fehérben lépnek pályára, a fehéroroszok tiszta kékben.

A mérkőzést a mieink kezdték, és rögtön az első másodpercekben támadást vezettek: Somalia ment el a jobb oldalon, Erdeihez passzolt, aki azonban a kapu fölé lőtt.

Az első percek főként a küzdelemről szóltak, kidolgozott akciót - Erdei lövését leszámítva -, még nem nagyon láthattunk. Az első negyedórát követően a játék már huzamosabb ideig is a beloruszok térfelén zajlik.

A 20. percben Somalia szánta el magát lövésre, de a fehéroroszok blokkolták, így szögletre pattant a labda.

Öt perccel később Somalia készített le egy labdát Nagy Eriknek, aki ügyesen célzott, de Kotenko védett.

A fehéroroszok eddigi legnagyobb helyzetére a 30. percig kellett várni, ekkor egy ellentámadás végén Jurcsenko lőtt keresztbe a kapunk előtt.

Egy tetszetős támadás végén fiatal játékosunk, Nagy Erik lőtt távolról a kapu jobb oldalába (1-0).

Az iram a félidőhöz közeledbe sem csökken, akárcsak a küzdelem.

A játékrész zárásaként Ranilovic bravúrral hárít, majd a játékvezető lefújja az első 45 percet.

Csere nélkül folytatódik a mérkőzés - immáron esőben.

A félidő első fradista helyzeteként Erdei lövése pattan szögletre.

A fehérorosz csapat a 60. perc környékén többet is cserél, a mieink továbbra is a kezdőcsapatukkal veszik fel a küzdelmet. A fiatalok eddig remekül helyt állnak, míg Somaliával nem bírnak az ellenfél védői - már három sárgát kiosztottak róla.

A 65. percben Erdei pördített közelről kapura, de Kotenko védeni tudott.

A 69. percben ellenfelünk kezezés miatt tizenegyest kapott, amit Jurcsenko értékesített (1-1).

A 75. percben Ranilovic jött ki remekül a kapujából, így a fehéroroszok támadója kapunk mellé emelt. A mérkőzés utolsó harmadában a fehéroroszok kissé fölénk kerekedtek.

Egy fehérorosz lövésnél Ranilovic ismét bravúrral hárított. Az utolsó percekben Batikkal szemben szabálytalankodnak csúnyán a vendégek, a játékvezető azonnal piros lapot mutat fel.

A találkozó véget ért, csapatunk 1-1-es döntetlent játszott.