2013. május 18., szombat 11:51 | 5 éve 9 hónapja 1 napja 4 órája 32 perce
Labdarúgó-csapatunk Somalia és Böde góljával 2-0-ra győzött az MTK ellen.
FTC-MTK 2-0
FTC-MTK

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk ma 14:00 órakor az MTK-t fogadja az ETO Parkban, az NB I 28. fordulójában. Ricardo Moniz vezetőedző ezúttal Andrei Ionescunak és Orosz Márknak is a kezdőben ad lehetőséget.

A mieink zöld-fehérben, az MTK kék-fehérben lépett pályára, a találkozót ellenfelünk kezdte.

Már az 1. percben veszélyeztettünk: Ionescu kapott szép labdát a tizenhatoson belül, de kicsavarodott testhelyzetből nem tudott elég erősen kapura lőni.

Ismét Ionescu volt aktív: támadónk Bödét ugratta ki, aki 16 méterről lőtt is, ám az egyik védő blokkolni tudott.

A 11. percben Józsi baloldali szöglete után Klein fejelt kapura, Groppioni fogta a középre tartó labdát.

Szép támadás végén Böde került lövőhelyzetbe, 16 méteres kemény lökete kevéssel fölé ment.

A 23. percben ismét nagy lehetőséget alakítottunk ki. Böde passzolt vissza az alapvonalról, a labda Orosz elé került, aki 13 méterről csúnyán fölé lőtt.

Nem sokkal később Klein lőtt távolról, a labdába Böde tette bele a fejét, így a labda alig kerülte el a kaput.

A 32. percben jött az első nagyobb MTK-helyzet. Wolfe közeli, lapos lövését Jova védte nagy bravúrral.

Nem sokkal később két nagy helyzetünk is volt: Cukic lövését előbb blokkolták, így Ionescuhoz került a labda, aki kapásból tüzelt, Groppioni hatalmasat védett, így nem sikerült gólt szerezni.

Az első félidő 0-0-s döntetlennel ért véget.

A szünetben mindkét csapat cserélt: Orosz helyett Martinus, Pölöskei helyett Poór folytatja.

Az 52. percben megszereztük a vezetést: Besic lépett fel a támadással, szép passzt adott Bödének, aki elgurította Groppioni mellett a labdát, amelyet végül Somalia lőtt közelről a kapuba, 1-0.

Az elmúlt tíz percben szinte folyamatosan az MTK térfelén zajlott a játék, Böde szöglet utáni fejesén kívül - amely nem talált kaput - nem volt komolyabb helyzet.

A 68. percben azonban ismét betaláltunk: Holman adott remek labdát Bödének, aki lerázta védőjét, és a jobb alsóba lőtt, 2-0.

A gólt követően játékosaink a Győr elleni mérkőzésen megsérült Leonardo mezét emelték a magasba, ezzel is jobbulást kívánva brazil légiósunknak.

Pár perccel később Böde csinálta meg a helyzetet Holmannak, aki 12 méterről keményen a jobb alsó felé lőtt, Groppioni vetődve nagyot hárított.

A 82. percben centikre voltunk az újabb találattól: Peric 12 méteres lövése a jobb kapufáról jött ki.

Újabb gól nem született, így csapatunk 2-0-ra nyerte az örökrangadót.