FTC-Paks II 4-0

2013. január 12., szombat 10:12 | 6 éve 1 hónapja 7 napja 5 órája 29 perce
Csapatunk magabiztos győzelmet aratott idei első felkészülési mérkőzésén.

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk ma délelőtt 11 órakor a Paks II ellen játssza első téli felkészülési mérkőzését. A mieinknél két próbajátékos is pályára lép.

A mérkőzést megelőzően egy órával már gyülekezni kezdtek a drukkerek, a kezdésre megközelítőleg 600 drukker állta körbe a népligeti műfüves pályát.

A mieink az idegenbeli zöld mezben, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára. A csapatkapitány karszalagot a mai találkozón Böde Dániel viselte.

A találkozót a Paks II kezdte. Az első percekben Milos Zeravica lőtt nem sokkal a kapu mellé.

A 9. percben egy szöglettel felérő szabadrúgást követően Peric fejelt a kapu mellé. Az első negyedórában a Paks II nem jelentett veszélyt Jova kapujára, a mieink a tolnaiak térfelén játszottak.

A 17. percben Jovanovic vett mellre egy beadást, majd 18 méterről a bal felső sarok fölé lőtt.

Két perccel később Pintér Norbert 19 méterről, jobbról elvégzett, és a bal felső felé tartó szabadrúgását védte Jova, majd az ellentámadásból Besic lőtt a kapu fölé.

A 25. minutumban Zeravica szögletét Otten fejelte a kapu fölé 10 méterről.

A 26. percben a vendégek kapusa, Csoknyai készülődött kirúgáshoz. Az ifjú kapus a lövés pillanatában elcsúszott, a labda a tizenhatos körül ólálkodó Bödéhez került, aki pár méteren keresztül vezette a játékszert, majd a kapu közepébe bombázott laposan (1-0).

Az első félóra vége felé Böde életerős lövését blokkolták a paksi védők, majd Bönig remek beadását mentették a vendégek a gólvonal, valamint Böde elől. Nem sokkal később ismét Böde veszélyeztetett, támadónk Jovanovic beadását fejelte a kapu fölé.

A 34. percben Zeravica lőtt 21 méterről, szabadrúgásból, jobbról nem sokkal a bal felső fölé.

Otten átlövése tört meg egy hosszabb csendet a 42. percben. A következő támadás végén Somalia fejelt a kapu bal oldala mellé a hosszún.

A félidő hajrájában Zeravica szabadrúgását Cukic fejelte centikkel a kapu fölé.

A játékrész utolsó másodperceiben egy remek bal oldali beívelést követően Junior Fell lőtte alig pár méterről a hálóba a labdát (2-0).
A középkezdésre már nem maradt idő.

A szünetben Ricardo Moniz 8 új játékost küldött a pályára. A játékrész első lövése Gárdos nevéhez fűződött: szélsőnk éles szögből lőtt a kapu fölé.

Az 55. percben Batik érkezett remekül egy bal oldali beadásra, és a bal alsóba fejelte a labdát (3-0).

A második félidőben kiegyenlítettebb a játék képe, de még így is a mieink dominálnak.

A 74. percben Zeravica szabadrúgását Batik fejelte a hosszúról a rosszul kimozduló paksi kapus mellett a hálóba (4-0).

Pár perccel később Gárdos robbant be egy lapos, bal oldali beadásra, de kísérlete a jobb alsó kapufa mellett suhant el.

A meccs vége is a miénk: előbb Alempijevic ollózását blokkolták, majd Batik fejelt a jobb felső mellé.

A találkozó eredménye nem változott, csapatunk 4-0-ra győzött.

Felkészülési mérkőzés
FTC-Paks II 4-0 (2-0)

FTC: Jova - Jovanovic, Besic, Junior Fell, Bönig - Otten, Cukic - Somalia, Böde, Zeravica - Peric
A szünetben pályára lépett: Ranilovic, Alempijevic, Batik, Sváb, Busai, Beliczky, Gárdos, Hakola
Paks II: Csoknyai - Galambos, Berkó, Szalontai, Blatt - Cziráki, Szekszárdi, Czinger, Feil - Pintér N., Laták
A szünetben pályára lépett: Horváth, Kolarics, Kesztyűs, Lakatos, Rab, Bagó, Kovács, Kvanduk,Steinbach

G.: Böde (26.), Junior Fell (45.), Batik (55., 74.)