FTC-Raja 3-2

2013. július 6., szombat 16:44 | 5 éve 4 hónapja 7 napja -1 órája 48 perce
Csapatunk egygólos győzelmet aratott a marokkói élcsapat ellen.

A mérkőzést megelőzően

Csapatunk a Raja Casablanca ellen vívja meg a mostani felkészülési időszak harmadik felkészülési mérkőzését. Marokkói stratégiai partnerünkről szóló bemutató írásunkat ITT olvashatják el.

Ricardo Moniz kihirdette kezdőcsapatát, amelyben ezúttal helyet kapott Kurucz Péter, Mark Otten és Arsenio Valpoort is.

A mieink fehér felsőben, zöld nadrágban, a vendégek kék nadrágban és zöld felsőben lépnek pályára. A két csapat a kezdést megelőzően összeállt egy közös fotó erejéig.

A találkozót a mieink kezdték, az első percekben nálunk volt többet a labda.

Az első helyzetre a 7. percig kellett várni: ekkor Somalia labdája éppen hogy elsuhant Böde előtt a tizenhatoson belül, a labda így Valpoorthoz került, aki 14 méterről a jobb felső fölé tüzelt.

Öt perccel később a túloldalon is akadt egy lehetőség: némi védelmi zavart követően Salhi tüzelt jobbról, 14 méterről, de Kurucz bravúrral hárított.

Egy gyönyörű összjátékot követően Cukic tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, ahol egy csellel átverte védőjét, majd lőtt, a kapus csak kiütni tudta a labdát, amit Böde közelről a hálóba fejelt (1-0)!

A marokkói csapattól ismét Salhi került helyzetbe, ezúttal 12 méterről tüzelt, de Kurucz újabb bravúrt mutatott be.

A 26. percben büntetőt kapott a Casablanca, amit Salhi értékesített (1-1).

Újabb Fradi-gól: a 28. percben Somalia ment el a jobb oldalon, átfűzte magát védőjén, okosan - és laposan - középre passzolt, ahol Böde érkezett és a kapu jobb oldalába lőtt (2-1).

Nem sokkal később a jobb oldalon végigszáguldó Raki lövését hárította lábbal Kurucz.

A félidőre egygólos ferencvárosi előnnyel vonulhattak a csapatok.

A Raja szinte teljes sort cserélt, míg a mieink változatlan összeállításban folytatják a mérkőzést.

Az újrakezdést követő első percekben egy védelmi megingást követően Kachani kapott labda a tizenhatos bal oldalánál, majd a kapunk bal oldalába tekert (2-2).

Pár perccel később Józsi szögletét Otten fejelte közelről a kapu fölé, majd Cukic lövését hárította a marokkói kapus.

A 60. percben Valpoort lőtt a bal felső fölé. Nyolc perccel később Busai lőtt az ötös sarkáról, de egy védőről szögletre pattant a labda. A pontrúgást követően Ionescu küldött vissza egy kipattanó labdát, de a casablancai kapus hárítani tudott.

A 75. percben Busai parádés labdáját egy pattanás után Somalia lőtte félmagasan a jobb oldali kapufa mellé nem sokkal.

Négy perccel később Ionescu passzolt Busaihoz a tizenhatoson belül, aki egy cselt követően becsúszva lőtt, de az ellenfél kapusa a helyén volt.

A 88. percben Ionescu pazar beadását Somalia fejelte a hálóba (3-2)!

A mérkőzés hosszabbításában Nagy Dominik távoli szabadrúgása súrolta a felső lécet.

A találkozó csapatunk 3-2-es győzelmével ért véget.

Felkészülési mérkőzés, Telki
FTC-Raja Casablanca 3-2 (2-1)
FTC: Kurucz - Gyömbér, Besic (Ionescu), Otten (Halilagic), Bönig (Birtalan) - Alempijevic, Cukic (Jovanovic), Józsi (Nagy D.) - Somalia, Böde, Valpoort (Busai)
Raja Casablanca: Boujad - Rahmani, Belmaalem, Boukhrisse, Derdouri - Raki, Koucham, Wakili, Chtibi - Dine, Salhi
A II. félidőben pályára lépett: Soulimani, Colibaly, Koukou, Mabede, Moutouali, Kachani, Iajour
Sárga: Cukic (39.), Mabede (80.)
G.: Böde (14., 28.), Somalia (88.) ill. Salhi (26., 11-esből), Kachani (50.)