Honvéd-FTC 1-0

2013. április 16., kedd 16:55 | 5 éve 10 hónapja 4 napja 13 órája 23 perce
Csapatunk egygólos vereséget szenvedett a kispestiek otthonában.
FTC-Honvéd

A rossz időjárási körülmények miatt halasztották el az NB I teljes 20. fordulóját, amelynek fővárosi rangadóját, a Honvéd és az FTC mérkőzését ma 20:30 órakor rendezik. A mieink a negyedik, a kispestiek a hatodik helyről várják az összecsapást.

Ricardo Moniz várakozásait ITT, míg Marco Rossi véleményét ITT olvashatják.

Vezetőedzőnk ezúttal a kezdőcsapatba nevezte Leonardót, Aborah-t és Jennert is.

A mieink zöld-fehérben, a hazaiak vörös-feketében léptek pályára, a találkozót a Honvéd kezdte.

Csapatunk az első percektől kezdve irányítja a játékot, a Honvéd betömörült a saját térfelére. Az első helyzet szabadrúgásból alakult ki: Besic 24 méterről, középről elvégzett pontrúgása a jobb alsó mellett suhant el.

A 18. percben egy ügyes labdalevételt követően Tchami lőtt veszélytelenül a kapunk fölé.

Előbb Jova védte Lanzafame szabadrúgását, majd Jenner passzából Cukic kerül ziccerbe, aki azonban kétszer sem tudta Kemenes mellett elrúgni a labdát, így elmaradt a gól.

A 32. minutumba Jenner végzett el szabadrúgást a kaputól 26 méterre, kísérlete a felső lécen csattant - Kemenes rajta volt a labdán. Nem sokkal később Jenner már akcióból lőtt jócskán a kispesti kapu fölé.

A félidőre 0-0-s döntetlennel vonulhattak a csapatok.

Csere nélkül folytatódott a mérkőzés. Az újrakezdést követő első percekben Tchami tüzelt 17 méterről a jobb alsó mellé - Jova biztosított.

A folytatásban előbb a hazaiak egy beadása okozott gondot a kapunk előtt, majd a túloldalon Jenner fejelt az ötösről a kapu fölé.

Az 57. percben egy balról érkező beadást Tchami juttatott a kapunkba (1-0).

A 69. minutumban Besic eladott labdáját követően Lanzafame lőtt a félpályánk közepéről a kapunk mellé.

A 74. percben Gyömbér tett maga elé mellel egy lecsorgó labdát, majd egy pattanást követően ballal nem sokkal a bal alsó mellé lőtt. Nem sokkal később Józsi lőtt kapásból, 17 méterről a jobb felső fölé egy kipattanó labdát.

A 77. percben Lanzafame ollózott - valljuk be - szépen a kapunk közepe felé - Jova a helyén volt.

A mérkőzés utolsó 10 percének egy, a jobb alsó sarok mellett elsurranó Besic-szabadrúgással vágtunk neki.

Az utolsó percekben a játékvezető elküldte a kispadtól a hazaiak olasz trénerét, Marco Rossit.

Az utolsó másodpercekben Klein fejelt a bal alsó felé, Kemenes hatalmas bravúrral védett, sajnos nem ment be...