Újpest-FTC 1-1

2019. február 9., szombat 18:00 | 9 napja 23 órája 30 perce
Döntetlennel ért véget a 225. derbi, 1-1-et játszott labdarúgócsapatunk az Újpesttel. Ebben a cikkünkben élő közvetítésünket olvashatják.

NB I, 20. forduló
Újpest-FTC 1-1 (0-1)
Újpest: Banai - Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic - Onovo, Sankovic - Rácz B. (Zsótér, 64.), Nagy D. (Simon, 86.), Beridze (Nwobodo, 56.) - Novothny
FTC: Dibusz - Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Heister - Sigér, Haratin (Leandro, 82.) - Varga (Nguen, 76.), Gorriaran, Petrjak - Böde (Lanzafame, 67.)
Gól: Simon (93.), ill. Varga (11.)

Élő közvetítés

94. perc: már a középkezdésre sincs idő, véget ért a találkozó 1-1-es döntetlennel.

93. perc: Gól, egyenlít az utolsó pillanatban az Újpest. Lovrencsics mentése után Simon elé került a labda, aki a léc alá lőtt, 1-1.

92. perc: Lovrencsics mentett nagyot Zsótér elől.
91. perc: Leandro is besárgult.
90. perc: három perc hosszabbítás lesz.
90. perc: Gorriaran beadását nagyszerűen készítette le Lanzafame Nguennek, akinek a lövését Banai védte nagy bravúrral.
90. perc: Frimpong gyönyörű becsúszása olyan jól sikerült, hogy még mi jöhettünk kirúgással.
89. perc: Burekovic buktatta Gorriarant.
88. perc: Dvalinak pedig reklamálás miatt mutatta fel a sárgát a játékvezető.
86. perc: Dibusz kapott sárgát időhúzásért.
86. perc: Nagy Dániel helyett Simon a pályán.
86. perc: Zsótér volt lesen.
85. perc: Nguen játszott össze jól Lanzafaméval, de aztán hosszan tolta meg a labdát.
83. perc: Burekovic buktatta Petrjakot, sárga lap.
82. perc: Leandro váltotta Haratint.
81. perc: Lanzafame lövése után sarokrúgásra pattant a labda az újpestiekről, kisszögletet végeztünk el, Heister passza után Sigér lövését blokkolták, kézgyanús volt, de nem ítélt büntetőt a játékvezető.
79. perc: Burekovic lökte fel Petrjakot a felezővonalnál.
77. perc: Novothny volt lesen.
76. perc: Nguen bemutatkozik a Fradiban! Új játékosunk Vargát váltja.
75. perc: Litauszki buktatta Lanzafamét.
73. perc: Varga végezhetett el jó helyről szabadrúgást, centikkel lőtt fölé!
71. perc: Varga ugratta ki Lanzafamét, aki nagy helyzetbe került volna, de les miatt közbefújt a bíró.
67. perc: Lanzafame váltja Bödét nálunk.
64. perc: Rácz helyett Zsótér a hazaiaknál.
61. perc: Gorriaran mellett esett el Burekovic, aki a szabadrúgást is elvégezte, Böde tisztázott.
59. perc: Varga beadását Petrjak fejelte kapura, de szögletre tudtak menteni a hazaiak.
57. perc: Frimpong látványos fejessel tisztázott, Gorriaran pedig egy szép csel után kontrát indíthatott. Petrjakot szöktette, aki egy csel után lőtt, de blokkolták a kísérletét.
56. perc: Beridze helyett Nwobodo az Újpestben.
55. perc: Lovrencsics lövésébe Varga beleért, veszélyes kísérlet volt, de végül elkerülte a labda a kaput.
52. perc: Gorriaran szerzett szemfülesen labdát, de a lövését blokkolták, a másik oldalon pedig rögtön helyzet lett, Dvali mentett megint Novothny elől.
50. perc: jobb oldali újpesti beadást követően Frimpong fejelte fel a labdát, Dibusz lehúzta, még úgy is, hogy Novothny támadta, szabadrúgást ítélt a játékvezető.
48. perc: ezt megúsztuk, Nagy Dániel került lövőhelyzetbe 17 méterre a kapunktól, kevéssel tévesztett.
47. perc: Heister nagyszerű elfutása után Petrjakot játszotta meg, aki Sankoviccsal ütközött, de nem ítélt tizenegyest a játékvezető.
46. perc: elkezdődött a második félidő!

45+1. perc: véget ért az első félidő!
45. perc: Nagy Dániel buktatta Petrjakot, sárga lap.
44. perc: Dibusz jött ki remekül a kapujából egy újpesti előreívelés után.
42. perc: Böde buktatta Ristevskit, sárga lap.
40. perc: Petrjak húzott el a bal oldalon, de hosszan szöktette magát.
37. perc: Sankovic rúgta fel Gorriarant, de elmaradt a sárga.
34. perc: Pauljevic beadását Heister fejelte ki.
32. perc: újpesti kontra, Beridze volt lesen.
31. perc: Gorriaran gyönyörű labdát adott Petrjaknak, Litauszki nagyot mentett becsúszva.
29. perc: szinte ugyanott szabálytalankodott az Újpest, mint az előbb, Gorriarant lökték fel, de ezúttal néma maradt a bíró sípja.
28. perc: Litauszki kezezése után jó helyről, a tizenhatos mellől jöhettünk szabadrúgással. Varga éles szögből is kapura húzta a labdát, Banai védett.
26. perc: Haratin eladott labdája után kontrázott az Újpest, a hazaiak bal oldali beadását Novothny húzta kapu felé, Dvali becsúszva mentett óriásit!
25. perc: majdnem ott a második! Lovrencsics jobb oldali beadását Böde fejelte kapura, Banai nagyot védett!
24. perc: Onovo rántotta le Gorriarant a felezővonal közelében.
23. perc: előbb Haratin blokkolt egy újpesti lövést, majd Dvali mentett Novothny elől. Ez volt az első veszélyes újpesti próbálkozás.
20. perc: Novothny lökte fel Lovrencsicset, a játékvezető fújt és megállította az újpesti támadást.
17. perc: Petrjak hozta fel a kontránkat, majd Heistert szöktette, de Litauszki jól keresztezett.
15. perc: Burekovic szögletét ütötte ki Dibusz.

11. perc: VEZETÜNK!!! Petrjak bal oldali beadása után VARGA maradt teljesen üresen, át is vehette a labdát, majd a léc alá lőtt, 0-1!!

11. perc: az újpesti tizenhatos közelében Heister faultolt Ráczcal szemben, de nagyon sportszerűen elnézést kért.
9. perc: Varga ívelt most veszélyesen középre jobbról, Pauljevic a kapu torkából tisztázott.
8. perc: Sigér indítása volt hosszú Heisternek.
7. perc: Beridze beadását Dvali fejelte ki könnyedén.
6. perc: itt az első helyzet! Gorriaran jobb oldali beadását követően Böde elől mentett szögletre az újpesti védelem.
5. perc: Pauljevic lökte fel Petrjakot, szabadrúgás.
3. perc: Lovrencsics indította Vargát a jobb oldalon, de hosszú volt a passza.
1. perc: kezdetét vette a találkozó!

Érkeznek a pályára a csapatok, hamarosan kezdetét veszi a találkozó!

A mérkőzés előtt

Sergei Rebrov kezdőcsapata:
Dibusz - Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Heister - Sigér, Haratin - Varga, Gorriaran, Petrjak - Böde
A kispadon: Holczer, Lanzafame, Leandro, Sihnevich, Botka, Csonka, Nguen

Ukrán vezetőedzőnk, Sergei Rebrov szerint egy Derbi sokkal többet vár el egy játékostól, mint bármely más mérkőzés.

Böde Dániel elmondta, reméli, hogy jönnek tavasszal a Böde-gólok, és szíve szerint már a derbin betalálna, míg Lovrencsics Gergő a csapatkapitányi élményeiről mesélt.

„Lenyűgöző hangulatot teremtenek a szurkolók, mindenkit arra ösztönöz, hogy a legjobbat hozza ki magából” - mondta el Sigér Dávid a derbivel kapcsolatban. Középpályásunkkal készített interjúnkat ide kattintva olvashatja el!

Listavezető labdarúgóink a tabella ötödik helyén álló Újpesthez látogatnak. Ez lesz a 225. Derbi!