Az MTK a bajnok

2017. május 15., hétfő 15:30 | 6 hónapja 29 napja 11 órája 50 perce
Női labdarúgó-csapatunknak ezúttal is 1-0-ra kikapott az MTK-tól az NB I döntőjének második mérkőzésén, így elveszítette bajnoki címét.

A mérkőzés előtt

Egy hete az MTK 1-0-ra nyert a Ferencváros vendégeként az utolsó percekben szerzett góllal. Mivel a döntő két nyert meccsig tart, a mieinknek mindenképpen nyerni kell az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A vereség ellenére Dörnyei Balázs vezetőedző bizakodó a visszavágót illetően. Szerinte a csapat képes lesz felállni a vert helyzetből.

Csapatkapitányunk, Bognár Enikő és kapusunk, Samu Anna is úgy véli, még koncentráltabb játék és sokkal jobb csapatmunka kell.

A bajnokság korábbi szakaszaiban összesen négy meccset vívott egymással a két együttes, és mind a négyet a Fradi nyerte meg (3-0, 3-1, 1-0, 8-3).

A Fradi kezdőcsapata: Németh J. - Szeitl, Aleksic, Vidovenyecz, Cankovic - Bognár E., Fenyvesi, Nagy Á. - Bulatovic, Zlidnis, Poljak.

Kiváló futballidőben vonultak ki a csapatok a pályára. A mienk fekete vendégmezben, míg az MTK kék szerelésben játszik.

1. félidő

A hazaiak kezdték a mérkőzést.

Már is itt az első nagy helyzet! A 2. percben Cankovic szabadrúgására középen Bulatovic elé került, aki a jobb kapufát találta telibe.

Ismét Bulatovic próbálkozott, de 25 méteres lövése jócskán elkerülte a kaput.

Cankovic jól olvasta a játékot, elhalászott egy átadást, de lövésre már nem maradt elég helye.

De kár! Cankovic lövés helyett inkább a védelem mögé emelte be a labdát, amely így Szőcs Réka kezében kötött ki.

Ez már nagyon közel volt. A 10. percben Bulatovic bal oldali szabadrúgása után Cankovic csúsztatott centikkel a bal alsó sarok mellé.

Bulatovic nagyon aktív, de ez a lövése is pontatlan volt.

Az első negyed órában kisebb ferencvárosi mezőnyfölény alakult ki. A mieink jártak közelebb a gólhoz.

A 20. percben Nagy Ágnes kapott kiváló labdát a tizenhatoson belül és gyanús körülmények között a földre került, de a játékvezető sípja néma maradt.

Intenzív adogatás után Nagy elé került a labda, aki 20 méterről jócskán kapu fölé emelt.

26. perc. Poljak jobb oldali, lövésszerű passzáról maradt le a hosszún Bulatovic.

Pinczi jobb oldali szögletét húzta le magabiztosan Németh Júlia.

30. perc. Gól, csak sajnos les. Bulatovic kapott kiugratást, de egy leheletnyivel a leshatáron kívül volt.

34. percben már a második MTK-sárga villant. Ezúttal Farádi-Szabó Edina.

Húh, ezt megúsztuk!
Egy kifejelt labda pont Csányi elé pattant, aki a kapuval szemben, mintegy 20 méterről lőtt, de labdája centikkel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Újabb kapufa! Bulatovic bal oldali szabadrúgásába Cankovic tette bele a lábát, a labda pedig ezúttal is a kapufán csattant. A védők tisztáztak.

41. perc. Ezúttal a jobb oldalról jöhetett egy Cankovic-szabadrúgás. A kapu elé belőtt labdát Szőcs kiöklözte, a kipattanó Zlidnis elé került, de ismétlése elakadt a magyar válogatott kapusban.

Forró pillanatok a kapunk előtt. Előbb egy lecsorgó labdát pattant ki az egyik védőnkről szögletre, majd a szöglet után Demeter találta el a kapufát.

Véget ért az első félidő. Mindkét csapat közel járt a gólhoz, de egyelőre a kapufák nem segítettek.

A mieink már a pályán, akik között ott van Ebere Orji is. Bulatovicot váltotta.

2. félidő

Poljak útjára indította a labdát. Zúgjon a hajrá, Fradi!

Cankovic kapott óriásit Pinczitől, akit azonnal sárga lappal büntetett a játékvezető. Középpályásunk óriási fájdalmak között hagyta el a pályát, de jelentjük jobban van és visszatérhetett.

A második játékrész első helyzetére hét percet kellett várni. Méry Rita azonban jócskán kapu fölé emelt.

53. perc. ORJI!!!!! Nigériai támadónk pompás labdát kapott, de túlságosan magasan emelt alá a labdának, így az nem csak a kifutó Szőcs, hanem a kapu felett is elszállt.

56. perc. Akár ide másolhatnánk az előző zicceről leírtakat. A különbség csak annyi volt, hogy Orji most a bal kapufa mellé emelt. Óriási helyzet volt.

Lányaink felpörgették az eseményeket. Két hatalmas ziccert is kialakítottak az elmúlt percekben, nagyon érik a gól.

Most Fenyvesi lőtt, de Szőcs biztosan védett.

Csak a rend kedvéért: döntetlen esetén azonnal tizenegyesek következnek. Ha az MTK nyer, akkor bajnok, ha az FTC, akkor jövő héten hétfőn rendezik meg a mindent eldöntő találkozót a mieink otthonában.

Csere nálunk a 61. percben: Poljak helyet Zágor Bernadett.

65. percben megszületett az első ferencvárosi sárga lap. Szeitl Szilvia kapta.

A szabadrúgást Pinczi lőtte kapura, de Németh magabiztosan védett.

69. perc. Dörnyei Balázs újabb és egyben az utolsó cserére szánta el magát. Vidovenyecz Anna le, Mosdóczi Evelin be.

Már csak 20 perc van hátra. Hajrá, Fradi!

Cankovic bal oldali szöglete után a labda erősen gondolkozott rajta, hogy Orji fejéről a kapuba, vagy Szőcs kezébe pattanjon. Sajnos utóbbit választotta.

74. perc. Az elképzelés ugyanaz, de ezúttal is Szőcs volt a végállomás.

Most van baj, Vezet az MTK! A 77. percben Oláh jobb oldali szabadrúgására Turányi Lilla érkezett, megelőzte Némethet és a kapuba fejelt.

Megfogta a mieinket a gól. Idegesen és kapkodva futballozunk.

Cankovic ezúttal kapura rúgta a szabadrúgást a bal oldalról, ami alig ment kapu fölé.

Az MTK alig lépte az elmúlt percekben a saját térfelét. Foggal-körömmel védekeznek.

Mi kell még? Fenyvesi lövését blokkolták a védők.

Sárga Cankovicnak. Pattanásig feszült izgalmak.

Négy perc a hosszabbítás.

94. perc. Véget ért a mérkőzés.

Az MTK 1-0-ra nyert hazai pályán is, így három év után ismét megnyerte a magyar bajnokságot. A Ferencváros Magyar Kupa-győztesként zárta a szezont.