BAJNOKCSAPAT!

2015. május 31., vasárnap 12:09 | 3 éve 8 hónapja 19 napja 4 órája 41 perce
Női labdarúgó-csapatunk hazai pályán is 11-esekkel győzte le az MTK-t. Miénk a bajnoki cím!

A mérkőzést megelőzően

Női labdarúgó-csapatunk az MTK ellen küzd meg a bajnoki aranyért! A két csapat első mérkőzésén döntetlen született, de büntetőkkel a mieink jutottak előnyhöz. Ez azt jelenti, ha a csajok ma délután nyernek, akkor azzal a bajnoki aranyat is elhódítják!

Dörnyei Balázs már kihirdette a kezdőcsapatát, amelyben a góllövőlistát vezető Orji is helyet kapott.

A csapatok már a kint melegítenek a bajnoki döntő felavatandó FTC Női Labdarúgó Központ pályáján: a mieink fehér mezben játszanak majd, míg az MTK kékben.

A játékvezetői trió vezetésével a küzdő felek kivonultak a pályára, perceken belül kezdődik a magyar bajnoki döntő második felvonása.

A meccs előtt azonban még a pálya hivatalos átadásán a sor. Ifj. Kocsis Sándor, a sporttelep névadójának fia, Kovács Róbert, Kőbánya polgármestere és Kubatov Gábor, a Ferencvárosi Torna Club elnöke vágták át együtt az átadást jelképezve a szalagot a kezdőkörben.

Így már valóban nincs semmi akadálya, hogy kezdetét vegye a várva várt összecsapás.

A mérkőzést a Ferencváros kezdte.

Az 5. percben Zlidnis mentett nagyot - Hummel-Smuczer indításával léphetett volna ki Méry.

Egy perccel később Nagy Lillához már eljutott a játékszer, az MTK szélsője pedig az első meccshez hasonlóan betalált a kapunkba, hamar vezetnek a vendégek. 0-1

A 8. percben Mosdóczi beadása után mentettek szögletre a vendégek. Cankovic sarokrúgása épphogy magas volt Benaknak.

A 13. percben egyenlítettünk! Fenyvesi kiugratásával Mosdóczi lépett ki, és higgadtan a kapuba helyezett! 1-1

A 18. percben az ellenfél 16-osa előtt szereztünk labdát, Orji lőtt is, de nem talált kaput.

Szabó Viktória góljával már vezettünk

A 21. percben Nagy játszotta tisztára magát, majd beadott, Méry erőtlen lövését könnyedén hárította Németh Júlia.

A 23. percben Szabó Viktória a bal oldalon került helyzetbe, és átemelte a kimozduló Szőcsőt, a labda pedig a hálóba hullott! 2-1

A 25. percben Mosdóczi beadása után Szabó fejelhetett, de kicsit magas volt neki a labda.

A 27. percben Orji mutatott be hatalmas szólót, de az utolsó, negyedik védő megállította.

A 30. percben Nagypál futott fel a jobb szélen, de a beívelése Szőcs kezében halt el.

A 31. percben Kaján cselezgetett, Fenyvesi szerelte becsúszva a 16-oson belül.

A 33. percben Szabó ugratta ki Orjit a bal oldalon, aki jobb külsővel középre adott, de Demeter az utolsó pillanatban mentett Mosdóczi elől.

A 35. percben Fenyvesi lőtt 20 méterről, kapu fölé.

A 37. percben Kaján lépett ki védőink között, de megoldása sem lövésnek, sem beadásnak nem volt jó.

A 43. percben Kaján lőtt kapura szabadrúgást a szélről, de Németh magabiztosan fogta a kísérletet - amely valószínűleg egyébként is kapu mellé tartott.

Vége az első félidőnek. Ha így marad, ma megnyerjük a bajnoki címet.

Megkezdődött a második játékrész!

A 49. percben Fenyvesi indításával Orji lépett ki, de kapu fölé lőtt.

Az 50. percben Kaján lőtt 25 méterről - épphogy fölé.

Egy perccel később Orji és Mosdóczi vezetett végig szépen egy kontrát, majd középen Horváth Boglárka érkezett, de Szőcs hárított.

Az 55. percben Méry fejesét védte nagy bravúrral Németh Júlia.

Az 58. percben Horváth Boglárka indítása volt épphogy hosszú Orjinak - Szőcs jól mozdult ki a kapujából.

A 62. percben Cankovic adott be szabadrúgásból Orji fejelt Szőcs ölébe. Az ellentámadásból Kaján lőhetett volna gólt, csak Németh Júliával állt szemben, de mellé lőtt.

A 66. percben Zágor Bernadett lépett pályára Bokor Adrienn helyett.

A 68. percben Zágor azonnal veszélyeztetett, de éles szögből leadott lövését védte Szőcs. Utána a szögletből Orji fejelt kapu fölé.

A 73. percben ismét cseréltünk: Bognár Enikő jött be Horváth Boglárka helyett.

A 81. percben Nagy Lilla elől mentett nagyot a 16-oson belül Zlidnis.

A 82. percben ismét Kaján lépett ki, és ezúttal már nem hibázott. 2-2

Egy perccel később ismét vezethetnénk: Zágor beadásáról Orji lemaradt, a hosszún érkező Mosdóczi pedig a kapufát találta el.

A 86. percben Szabó Zsuzsanna kísérletezett távoli lövéssel, de nem talált kaput.

A 87. percben Szabó Viktória kapott remek löbbölt indítást Cankovictól, de Vesszős mellett nem tudott lőni.

Ismét kapust cseréltünk a szétlövést várva, Samu Anna a kapuban. A rendes játékidőben pedig vége is. Ahogy az első meccsen, ezúttal is a 11-esek döntenek majd.

Tizenegyespárbaj

Ezúttal mi kezdtük a párbajt: Jelena Cankovic a jobb alsóba helyezett! 1-0

Nagy Lilla lövését védi Samu Anna!

Mosdóczi Evelin magabiztosan a bal felsőbe lőtt! 2-0

Kaján lövésén is rajta volt Samu, de bent van. 2-1

Fenyvesi Evelin a kapus helyére lövi! 3-1

Diószegi a kapufát találja el, onnan kifelé csorgott a labda.

Orji megnyerheti... és meg is teszi!!!! BAJNOK A FERENCVÁROS!

NB I, bajnoki döntő, 2. mérkőzés
FTC-MTK 2-2 (2-1), 11-esekkel 4-1
FTC: Németh J. (Samu, 90.) - Nagypál, Benak, Zlidnis, Bokor (Zágor, 66.) - Fenyvesi - Mosdóczi, Horváth B. (Bognár, 73.), Cankovic, Szabó V. - Orji
MTK: Szőcs - Csányi, Vesszős, Demeter, Szabó Zs. - Hummel-Smuczer, Tóth A. - Nagy L., Palkovics (Diószegi, a szünetben), Kaján - Méry
G.: Mosdóczi (13.), Szabó V. (23.), illetve Nagy L. (6.), Kaján (82.)
Sárga: Zlidnis (63.), illetve Hummel-Smuczer (90.)