BAJNOKCSAPAT!

2016. május 23., hétfő 15:40 | 2 éve 7 hónapja 23 napja 17 órája 50 perce
Női labdarúgó-csapatunk idegenben is nyert (1-3), így kettős győzelemmel védte meg bajnoki címét!

A mérkőzést megelőzően

Női csapatunk a bajnoki döntő első mérkőzésén 3-2-re győzött, így már csak egy győzelemre van attól, hogy behúzza a bajnoki aranyérmet - a párharc két győzelemig tart.

Dörnyei Balázs kijelölte kezdőcsapatát, reményeink szerint a lányok kicsivel több mint 90 perc múlva a magasba emelhetik a bajnoki trófeát!

A mieink fehér-feketében, a hazaiak kék-fehérben lépnek pályára. Az MTK kezdte a találkozót.

Az első 7 percben komolyabb lehetőséget nem jegyezhettünk fel, ugyanakkor a mieink töltik a több időt az ellenfél térfelén.

A 9. percben Kaján lőhetett volna az ötös sarkáról, de Zlidnis az utolsó pillanatokban, becsúszva blokkolt. Hatalmas mentés volt!

Vezetünk! Orji szerzett labdát a félpályánál, Cankovichoz passzolt, aki remek ütemben tette vissza nigériai támadónk elé a labdát. Orji a kapussal szemben állva higgadtan a bal alsóba helyezett (0-1).

Már kettő! A szélen Orji tört be az ötösig, visszapasszolt, Kocsán pedig a léc alá helyezett (0-2)! Bravó!

A 29. percben Nagy Lilla lőtt 11 méterről, jobbról a kapunk fölé - ezt megúsztuk.

A 33. percben Kaján szögletből próbált a mieink kapujába csavarni, az oldalhálót találta telibe.

Az első félidő hosszabbításában egy szögletet követő kavarodásban Fenyvesi lőtte kapura a labdát, az MTK-s védők csak a gólvonalról tudtak tisztázni - nagyon közel volt a harmadik...

Vége az első félidőnek! Magabiztos a vezetésünk, de nem szabad kiengedni!

Az MTK cserélt, a mieink változatlanul folytatják a mérkőzést!

A második félidő legnagyobb helyzete: az 52. percben Fenyvesi lőhetett kapásból, 15 méterről, jól helyezte a labdát, bement volna, de kicsit fölé ment, így a játékszer a kapufán csattant... Szép akció, szép kísérlet volt.

A 61. percben Addo helyén Zágor.

A 66. percben egy szabadrúgás utáni kavarodást követően Csigi eszmélt a leggyorsabban és közelről a hálóba lőtt (0-3)!

Itt a válasz: a 67. percben Nagy Lilla lépett ki ziccerben, majd a bal alsóba helyezett (1-3).

A 71. percben Zágor előtt maradt ott a labda a tizenhatos előtt, ráfordult, lőtt, de a jobb alsó mellé tüzelt.

A 73. percben Zlidnis helyén Gruber Brigitta.

10 perc van hátra! Az MTK ugyan kicsit nyomott az utóbbi percekben, de így is magabiztos a vezetésünk.

A 81. percben Vidovenyecz folytatja Kocsán helyén. Nem sokkal később Pádár fejelt a kapunk fölé egy labdát nagy helyzetben.

Pár perc van hátra, az MTK térfelén tartjuk a labdát, ez már megvan!!!

Lejárt a rendes játékidő, amikor Orji lőtt 14 méterről az oldalhálóba.