2017. május 8., hétfő 13:51 | 3 hónapja 9 napja 5 órája 36 perce
Hátrányba kerültünk a két nyert meccsig zajló női labdarúgó bajnoki döntőben.
FTC-MTK 0-1

A mérkőzést megelőzően

Zsinórban harmadszor is az FTC és az MTK vívja a női labdarúgó NB I döntőjét. Az elmúlt két szezonban a Ferencváros nyert, így a lányok idén már triplázásra készülnek.

Dörnyei Balázs, a Fradi vezetőedzője magabiztosan tekint az első találkozó elé.

A bajnokság korábbi szakaszaiban összesen négy meccset vívott egymással a két együttes, és mind a négyet a Fradi nyerte meg (3-0, 3-1, 1-0, 8-3).

A Fradi kezdőcsapata: Samu - Mosdóczi, Szeitl, Zlidnis, Horváth Zs. - Fenyvesi, Bognár - Poljak, Cankovic, Zágor - Bulatovic. A kispadon Németh J., Csiki, Aleksic, Vidovenyecz, Csigi, Nagy Á. és Orji foglal helyet.

Érdemes letölteni a megújult Fradi applikációt, további extra tartalmakért a meccsről.

Tűző napsütésben, igazi tavaszi futballidőben melegítenek a csapatok az FTC Női Labdarúgó Központban.

A csapatok kivonultak a pályára. Fehér mezben játszik majd a Ferencváros, míg az MTK kékben.

1. félidő

Az MTK kezdte a döntőt.

A 3. percben Cankovic végezhetett el szabadrúgást, de nem talált kaput.

Az első igazi helyzet az MTK szélsője, Nagy Lilla előtt adódott, de Samu hárított.

Méry kevergetett a 16-oson belül, majd Palkovics lőtt ballal, kapu mellé.

Bulatovic szöglete után Szeitl fejelte vissza a labdát, Zágor ollózott, de a kísérlet elakadt az egyik védőben.

A 16. percben Bulatovic lőtt messziről, de nem volt veszélyes Szőcs kapujára.

Bognár indította Zágort, de az utolsó csel nem jött össze.

Bulatovic szöktette Zágort, de a kimozduló Szőcs lehalászta Detti lábáról a labdát.

Cankovic indította Zágort, aki csel után lőtt, de Szőcs védett.

Bulatovic 26 méterről végezhetett el szabadrúgást, de lapos lövése elsüvített a bal kapufa mellett.

Az eddigi legnagyobb lehetőség! Zágor lőhetett végül ballal, de Szőcs hárított.

Bulatovic ismét messziről próbálkozik, ezúttal kapu fölé lőtt.

Bulatovic került helyzetbe, de Tóth B. blokkolt, majd végül szabadrúgás járt kifelé a párharc végén.

Demeter rúgott oda csúnyán Poljaknak, sárga lapot kapott érte. A szabadrúgást viszont Zágor fölé tekerte.

Vége az első félidőnek.

2. félidő

Csere nélkül folytatják a csapatok.

A 49. perc végén Fenyvesi lőtt 19-ről, Szőcs védett.

Zágor átlövési kísérlete is Szőcs kezei közt hal el.

Az 57. percben Fenyvesi passzolt Poljakhoz, aki keményen lőtt, Szőcsnek ezúttal bravúrt mutatott be, de marad a 0-0.

A 60. percben a 16-os előterében komoly párharcok végén Zágor lőtt ballal, de Szőcs ezúttal is hárított.

Mosdóczi iramodott meg, majd lőtt, Szőcs a kapufára tolta a labdát.

Az első csere a meccsen: Zágor helyett Orji a pályán.

Bognár Enikő helyét Csiki Anna veszi át.

Közvetlenül utána: Fenyvesi lövését védte Szőcs, majd Poljak ismétlése is elakadt a kapusban.

Csiki beadása után Orji fejese nem talált kaput.

Fenyvesi birkózta ki magának a helyzetet, de ezt a lövést is védte Szőcs, a kipattanóból pedig sem Fenyvesi, sem Orji nem tudott lőni.

Palkovics kiugratás után Nagy elpöckölte volna a labdát Samu mellett, s bár kimozduló kapusunk elérte a játékszert, róla Nagyra pattant a labda, aki aztán bepofozta a labdát a kapuba. Vezet az MTK.

Fenyvesi került helyzetbe, de a kimozduló Szőcs alá beszorult a labda.

Cankovic ívelt be szabadrúgást a 16-oson belülre, de Szőcs elbokszolta a labdát.

Vége a mérkőzésnek. Az MTK 1-0-s előnybe került a párharcban.