Az elődöntőben búcsúztunk

2018. április 13., péntek 18:41 | 5 hónapja 8 napja 12 órája 14 perce
Nem sikerült a fináléba jutás a Ferencváros férfi kézilabdacsapatának, miután a Ligakupa elődöntőjének visszavágóján is kikapott a Dabastól.

Az elődöntő felvezetéseként a listavezető Ferencváros fiú serdülő csapata a tabellán ugyanannyi ponttal a második helyen álló, Éles József által irányított Veszprémet fogadta délután az Elek Gyula Arénában. Már az elejétől kezdve, többször öt-hatgólos előnnyel vezetve nagyon magabiztosan, 27-25-re győzött Kende Péter együttese, így gyakorlatilag bejutott a bajnoki négyes döntőbe.

Felnőtt csapatunk Ligakupa-elődöntő visszavágója azonban borzalmasan kezdődött. A 31-30-as dabasi vereség után neki kellett volna menni az ellenfélnek, ezzel szemben a védekezés nem működött, lerohanásokból sem lőttünk gyors gólokat, 6-2-re elhúzott a Dabas, ezért tíz perc sem telt el, és Horváth Attila máris időt kért. Nem használt - továbbra sem tudtunk hatékonyan támadni, ennek eredményeképp negyed óra után már öt góllal vezettek a vendégek. (3-8)

A kapuban Nagy Levente kezdett, de nem igazán tudott bravúrt bemutatni, nem úgy Marián Zernovic, aki két hetesre állt be, és mindkettőt megfogta – 20 perc után maradhatott is a kapuban. Mellette Bozo Andjelic tartotta még a lelket a csapatban, 12-6-os vendégelőnynél a góljaink felét a montenegrói válogatott irányító lőtte. A hajrára sikerült valamelyest feljönnünk, de a szünetben így is 14-10-re a Dabas vezetett, amely összesítésben ötgólos hátrányt jelentett.

Úgy tűnt, hogy a második félidőre összeszedettebben jöttünk ki, Oláh Tamás és Bujdosó Bendegúz is lőtt négy perc alatt két-két gólt, így 16-14-re felzárkóztunk. Tomori Győző csapata azonban nem esett össze, és gyorsan ismét négyet tett a két együttes közé. (14-18) A magyar bajnoki mezőny talán legjobb kapusa, Holló Balázs újra megbabonázott bennünket, több ziccert is védett, de szerencsére a mi kapunkban is bemutatott néhány bravúrt Marián Zernovic, és negyed órával a vége előtt feljöttünk egy gólra. (19-20)

Egyenlíteni azonban nem tudtuk, miután sorra hagytuk ki a ziccereket, a vendégektől pedig Bíró Balázs zsinórban négy gólt lőtt, így az 54. percben ismét néggyel, 24-20-ra vezetett a Dabas, ez a különbség pedig már soknak bizonyult a számunkra. A Tomori-csapat végül kettős győzelemmel, megérdemelten jutott a döntőbe.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Gratulálok a Dabasnak, megérdemelten jutott tovább. Ezt a sportágat alázat és fej nélkül nem lehet játszani, mi ezt tettük ma és Dabason is. Nálunk egyedül a fiatal titánunk, Cseh Adrián csinálta azt, amit kértem tőle, a többiek mintha itt sem lettek volna.”

Tomori Győző, a Dabas vezetőedzője: „Talán az döntött ma, hogy a mérkőzés előtt kiesett egyik kulcsjátékosunk, Halász Levente, majd a találkozón súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Országh Ádám. Az eddig periférián lévő játékosok viszont tudtak hozni egy olyan teljesítményt, hogy meg tudtuk nyerni ezzel a meccset. És persze nem szabad elmenni szó nélkül Holló Balázs teljesítménye mellett sem, aki megint ellenállhatatlanul védett.”

Kézilabda Ligakupa, elődöntő, visszavágó:
Ferencváros-Dabas 24-27 (10-14)
Elek Gyula Aréna, 200 néző
gólszerzőink: Bali 5, Pálos 5, Oláh 4, Andjelic 3, Grebenár 2, Cseh 2, Bujdosó 2, Pál
Továbbjutott a Dabas, kettős győzelemmel.

Oláh Tamás elnézést kér a szurkolóktól:

Következő mérkőzésünket a bajnokságban jövő szombaton, Orosházán játsszuk, egy győzelem gyakorlatilag a bennmaradást jelenthetné, de ehhez ennél sokkal összeszedett játékra van szükség.