Továbbjutottunk a Ligakupában

2018. január 23., kedd 22:19 | 6 hónapja 29 napja 1 órája 24 perce
Gólgazdag mérkőzésen nyert a Ferencváros férfi kézilabdacsapata a másodosztályú Szigetszentmiklós vendégeként, így továbbjutott a Ligakupában.

Ahogy az várható volt, sérülések, illetve betegség miatt Bakos György, Nagy Máté, Benis Bence, Kocsi András és Benmiloud Yassine sem tudta vállalni a játékot.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, a hazaiak 2-0-ra is vezettek, majd a 12. percre sikerült fordítanunk az akkor már három gólnál járó Pordán Bálint (fenti képünkön) vezérletével. (4-5) A másodosztályú ellenfél azonban nemhogy ettől összetört volna, magára talált, és előbb átvette a vezetést, majd három góllal el is ment. (11-8) A szünetben 13-12 volt a hazaiak javára.

A 37. percben sikerült ismét átvenni a vezetést (16-17), és innentől nem is adtuk ki a kezünkből. Szépen lassan Pálos Gábor és Pordán Bálint vezérletével növeltük az előnyünket, negyed órával a vége előtt néggyel vezettünk (22-26), majd kilenc is volt közte (29-38), végül pedig hétgólos győzelmet arattunk.

A 38 lőtt gól nagyon jó, a 31 kapott viszont nagyon sok, főleg annak fényében, hogy Horváth Attila vezetőedző irányítása alatt az eddigi két bajnokinkon remekül védekezve csak 21 (Cegléd) és 26 (Vác) gólt kaptunk.

Győzelmünkkel továbbjutottunk, és több mint valószínű, hogy az Egerrel játszunk oda-visszavágós negyeddöntőt.

Ligakupa, 4. forduló:
Szigetszentmiklós (NB I/B)-Ferencváros 31-38 (13-12)
gólszerzőink: Pordán 10, Pálos 9, Marczinkó 6, Rédai 4, Bali 3, Oláh 2, Cseh, Pál, Kiss, Czabán