BAJNOKCSAPAT!

2015. május 14., csütörtök 17:43 | 3 éve 9 hónapja 4 napja 22 órája 51 perce
Női kézilabda-csapatunk 27-25-re győzött az ETO otthonában, és megnyerte a bajnokságot!

A mérkőzést megelőzően

Női kézilabda-csapatunk a bajnoki döntőt a Győri AUDI ETO KC csapatával vívja meg. A két győzelemig tartó párharc első, budapesti mérkőzésén a mieink büntetőkkel - a rendes játékidő végén 36-36 volt az állás - nyertek! Ennek köszönhetően, ha ma Elek Gábor csapata behúzza a roppant nehéznek ígérkező találkozót az ETO ellen, akkor megszerzi a bajnoki aranyat.

A mieink tiszta fehérben, a győriek tiszta zöldben lépnek pályára. A kapuban Tomasevic, a mezőnyben Kovacsicz, Szamoránsky, Mészáros, Tomori, Szucsánszki és Vérten kezd.

Az első gólt mi dobtuk! Előbb Tomasevic védett egy hatalmasat, majd Szamoránsky lőtt a kapuba egy szépen kidolgozott akció végén (0-1)!

A győriek hamar kiegyenlítettek, de a következő támadás végén Tomori a bal alsóba lőtt (2-1). Sen az 5. percben egyenlített (2-2).

Eddig nagyon jól használjuk ki a helyzeteinket: a 6. percben Pena lőtt kiszorított helyzetből a győriek kapujába (2-3)! A 7. perc végén Sen ugyan ismét kiegyenlített (3-3), de Szamoránsky - Szucsánszkival remekül összejátszva - újra megszerezte a vezetést a Fradinak (3-4)!

A 9. percben előbb Tomasevic ismét bemutatott egy hatalmas bravúrt, majd Tomori lőtt szépen Herr kapujába (3-5)!

Nem sokkal később a kisalföldiek szépítettek (4-5), de Kovacsicz egyedül kilépve értékesített egy ziccert, így ismét kettővel vezetünk (4-6)!

A 11. percben előbb Szucsánszki elrontott egy helyzetet, de visszafutva labdát szerzett, és Tomori önfeláldozó bevetődésének is köszönhetően ziccerbe került, amit be is lőtt (4-7)!

A 12. percben Ambros Martin időt kért.

És már négy van közte! Szamoránsky ejtett az ETO kapujába (4-8), majd Tomasevic védett hatalmasat a következő győri támadás végén! Bravó!

Pena a 14. percben 4-9-re módosította az állást! Nem sokkal később Löke szépített (5-9).

Ismét Pena, ismét gól (5-10)! A 17. percben Aguilar szépített (6-10), de Szamoránsky gólja után ismét 5 volt a két csapat között (6-11).

A 20. perc környékéhez érve előbb Hornyák, majd Korsós talált be, így 8-11-re módosult az állás.

Az ETO kapujában időközben Lunde, Kovacsiczot 2 percre kiállítják, Kovacsics pedig betalál... Már csak kétgólos az előnyünk (9-11).

A 21. percben Tomori egy parádés, jobb felsőben kikötő átlövéssel hozta vissza a lelket a csapatba (9-12). Lukácsot is kiszórták 2 percre a bírók, majd az ETO büntetőt hibázott!

A 23. percben Pena életerős lövése az ETO kapujában kötött ki (9-13)! És Pena bámulatos, alig pár pillanattal később ismét betalált (9-14)! Bravó, bravó, bravó!

Cifra is kap két percet... Kovacsics pedig betalált... (10-14).

A 25. percben Elek Gábor is időt kért.

Korsós kapott 2 percet, a mieink pedig hetest - Pena bevágta (10-15)!!!

Másfél perc van hátra a félidőből, a játékvezetők 2 percre kiküldték Vértent... Knedlikova szépített egy jobb oldali támadás végén (11-15).

Az ETO időn túli hétméterest kapott, de Tomasevic lábbal kivédte!!! A félidőben 15-11-re vezetünk!

Folytatódik a meccs, Lunde egy védéssel nyit. Az ETO szépített (12-15).

Jobban kezdte a második félidőt a Győr, de Tomasevic fantasztikusan véd!

Itt a második félidő első ferencvárosi gólja, Szarka lőtte (12-16), nem sokkal később Sen szépített (13-16). Újra emberhátrányban vagyunk, Cifrát szórták ki a bírók 2 percre...

A 36. percben büntetőhöz jutottunk, Pena pedig belőtte (13-17)! Az ellentámadás végén Knedlikova szépített (14-17).

Újabb ferencvárosi büntető, Pena ezt is belőtte (14-18)! Van tartása a lányoknak, az ETO is betalált, de Nerea Pena ismét betalált (15-19)!

Tomasevic a 39. percben nagyot kap, de kisebb ápolás után folytatni tudja! A következő akció végén Tomori betalált (15-20), igaz, Aguilar is gólt lő (16-20).

A 41. percben Knedlikova ismét betalál (17-20). A válasz sem késlekedik: Tomori 17-21-re módosítja az állást!

Ambros Martin kihasználja második időkérését.

Az ETO Löke gólja után feljön 18-21-re. A 45. percben járunk.

Egyre jön fel az ETO, már csak egy van közte (20-21). Elek Gábor kikérte második időkérését.

Végre! Zizi! Szucsánszki Zita bevágta (20-22)!

Mészáros Rea 2 perces kiállítást kap, az ETO pedig büntetőt. Löke belőtte... (21-22).

Mi kihagytuk a lehetőségünket, az ETO egy pontatlan passz miatt szórta el a labdát... Hatalmas a feszültség a lelátón, és a pályán egyaránt. 10 perc van hátra, ennyi a világ!

Pena keze nem remeg meg, bevágta (21-23)! De ez még nem minden! A következő győri támadásnál Tomasevic ziccert fogott!

Hetest lőhetünk, Milanovicot kiküldik 2 percre! Herr áll a kapuba, Zizi lövése elakad a lábában... A hetes után Lunde visszaáll.

Tomasevicnek köszönhetően megmarad az előnyünk, ezúttal egy átlövést hárított! Ami kevésbé jó hír, hogy a túloldalon Lunde ugyanígy tett.

És ismét Tomasevic! Hát mikor kell a legjobban védeni, ha nem az ETO ellen, idegenben, a bajnoki döntőben?! Bravó Katarina!

De van, amit nem lehet védeni: Sen 22-23-ra hozza fel a Győrt.

TOMORI! Mekkora gól átlövésből! A különbség ismét kettő (22-24)! Zizi pedig labdát szerez :)

Három és fél perc van hátra, az ETO ismét időt kér. Lányok, minden fradista szíve értetek dobog!

Bódi az 57. percben szépít (23-24).

ÉS OTT A GÓL! PENA! PENA! PENA! (23-25)!

A támadásoknál Lunde lejön, ezúttal Hornyák ment fel a helyére és sajnos bedobta (24-25).

Az utolsó perchez értünk, és Piri belövi (24-26)!!! Sajnos Bódi is (25-26).

20 másodperc van hátra, Elek Gábor időt kér! Most kell a győztes taktika!

IGEEEEEEEN! BAJNOKCSAPAT! Kovacsicz belőtte, a vége 25-27! MEGVAN!