Remek vívóhétvége

2017. december 11., hétfő 13:32 | 1 hónapja 9 napja 12 órája 33 perce
Fiatal vívóink több érmet nyertek a hétvégén megrendezett utánpótlás-versenyeken.

Mint arról ITT beszámoltunk, a hétvégén a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportközpontban megrendezett junior női és férfi országos bajnokság egyéni versenyében Szemes Gergő aranyérmes lett, de a többnyire kadet és serdülő korú többi tőrözőnk is remekül szerepelt az idősebb korosztályban a kétnapos verseny során. A hölgyek versenyében Zsoldosi Karolina érte el a legjobb eredményt, aki a tizedik lett.

Vasárnap a csapatok léptek pástra. Az FTC egyedüli klubként mindkét nemben két csapattal indult. A férfiaknál a Fradi első csapata (Szemes Gergő, Kovács Gergely, Suha Ádám, Tölgyesi Ödön) végül éppen leszorult a dobogóról, a negyedik helyen zárta a versenyt, második csapatunk (Gál Botond, Bányik Benjámin, Kór-Hanák Norbert, Skorka Csongor) pedig kilencedik lett. A hölgyeknél az FTC 1. (Zsoldosi Karolina, Fekete Hanga, Csipán Réka, Tölgyesi Zsófia) szintén a negyedik helyen végzett, míg a második csapatunk (Zsoldosi Emília, Fenyvesi Viktória, Bányik Dorina, Kovács Réka) a hatodik helyen zárta az országos bajnokságot.

A legfiatalabb korosztályokban is szép sikereket értek el a ferencvárosi vívók. A Tus Vívószakosztály által szervezett Mikulás-kupán a tőrpici korosztályban Bányik Natánael bronzérmet szerzett, Bebesi Kolos pedig a hetedik lett, a csibéknél Tóth Márton a hatodik helyen zárt. A bambi korosztályban is két ifjú fradista tőröző vívta be magát a nyolcas döntőbe, ahol Bányik Natánael és Kovács Barnabás is bronzérmes lett. A gyermek lányoknál pedig Müller Hanna kilencedik helyezést ért el.

A sportolókat felkészítő edzők: Salamon Beatrix, Budavári Bettina, Kun Csaba, Jeszenszky Szilvia, Szabados Kristóf, Szabó István és Solti Antal.