Újabb érmek

2017. december 5., kedd 12:16 | 11 napja 1 órája 23 perce
A Ferencváros fiatal vívói rangos hazai és nemzetközi versenyeken indultak a múlt hétvégén.
Újabb érmek

A hétvégén Dunaharasztiban rendezték meg a Fülöp Mihály Magyar Kupa legújabb fordulóját. Szombaton a gyermek korosztály lépett pástra. A fiúknál Tóth Barnabás a nyolcas döntőben a hetedik helyet szerezte meg. Másnap a serdülő korosztály lépett pástra, ahol már több babér termett az FTC tőrözői számára. Délelőtt két fiatalember is bevívta magát a legjobb nyolc közé. Skorka Csongor menetelését csak egy nagyon szoros döntőben állította meg az ellenfele, így tehetséges versenyzőnk ezüstéremmel zárta a versenyt, míg Bányik Benjámin hetedik lett.
Délután a lányok küzdelmével folytatódott a verseny. Itt is két ferencvárosi tőröző került a nyolcas döntőbe, ahol végül Kovács Aletta bronzérmes lett, míg Kovács Réka a 6. helyen zárta a versenyt.

Kadet korosztályú válogatott tőrvívóink két németországi versenyen indultak a hétvégén. A lányok Tauberbischofsheimben vívtak az EFC Körverseny legutóbbi állomásán. A legjobb helyezést Zsoldosi Karolina érte el, aki a 38. lett. A fiúk szintén az európai körverseny újabb helyszínén vívtak. Az egyéniben legjobb ferencvárosiként Szemes Gergő a 36. helyen zárt, a vele, illetve Kovács Gergellyel is felálló magyar válogatott pedig 9. lett a csapatversenyben.

A sportolókat felkészítő edzők: Salamon Beatrix, Budavári Bettina, Kun Csaba és Solti Antal.