A szünet után belehúztunk

2019. január 12., szombat 21:08 | 1 hónapja 6 napja 20 órája 21 perce
Az első félidőben megszorongatta a Pécs az FTC férfi vízilabda-csapatát, de a bajnoki címvédő végül magabiztos sikert aratott idegenben és továbbra is hibátlan az alapszakaszban.

Ahogy az őszi meccs után számítani lehetett rá, nagy iramban kezdett a Pécs a Ferencváros ellen. Az első gólt Vámos Márton ötméteresével mi szereztük meg, ám a hazaiak 2-1-re fordítottak és öt perc játék után 3-2-re is vezettek. Mezei Tamás egy háttal behúzott góllal, Vámos pedig egy távoli átlövéssel tett arról, hogy ne hátrányba fejezzük be az első negyedet (3-4).

A pécsiek nem adták könnyen magukat, hiszen kiegyenlítettek 4-4-re, majd esélyük volt ismét átvenni a vezetést. Nem éltek azonban a hatalmas lehetőséggel, de a Fradi gépezete is akadozott, 15 lövésből ugyanis csak öt talált utat a kapuba ebben a periódusban. Egy eladott labdát viszont jól használtunk ki, így Younger passza után Sedlmayer Tamás növelte kettőre az előnyünket (4-6).

A második félidőben már nem bírta a tempót a Pécs, a Ferencváros pedig belőtte a helyzeteit. 4-4 után sorozatban hatot rámolt be a címvédő, így 10-4-re elhúzott és eldöntötte a meccset a harmadik negyedben. Varga Dénes hiányában ezúttal Vámos Márton vette át a csapatkapitányi feladatokat és a vezér szerepét, hiszen világbajnokunk öt találatot szerzett. A játékrészt Kállay Márk két megpattanó góljával zártuk, így 11-5-ös állással kezdődött az utolsó nyolc perc.

A teljesen szétzilált hazai csapat a negyedik negyedben sem gördített nagy akadályt a mieink elé, így az FTC-Telekom 14-5-ra nyert és kilenc forduló után hibátlanul vezeti alapszakasz csoportját az Eger előtt. Legközelebb a Bajnokok Ligája-meccs vár ránk az olasz Brescia csapata ellen, melyet január 22-én a Császár-Komjádi uszodában fogadunk. Jegyeket elővételben árulunk majd a találkozóra. Bővebb információt hamarosan olvashatnak majd a fradi.hu-n.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
Alapszakasz 9. forduló, 2019.01.12., Pécs
PVSK-MECSEK FÜSZÉRT – FTC-TELEKOM 5-14 (3-4, 1-2, 1-5, 0-3)
Gólszerzőnk: Vámos 5, Kállay 2, Mezei 2, Jansik 2, Younger, Sedlmayer, Gór-Nagy 1-1