Bajnokcsapat!

2018. május 26., szombat 16:18 | 3 hónapja 28 napja 7 órája 11 perce
Férfi vízilabdacsapatunk fantasztikusan játszva, 8-7-re nyert a Szolnok ellen az OB I döntőjének ötödik meccsén, így magyar bajnok lett!

FÉRFI VÍZILABDA OB I
DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
Császár-Komjádi Sportuszoda
FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa 8–7
(3–4, 3–2, 1–0, 1–1)
Gólszerzőink: Varga Dániel (3), Madaras (2) Mitrovic, Vámos, Jaksic
A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3-2 az FTC-PQS Waterpolo javára.

TUDJA MÁR AZ EGÉSZ VÁROS, BAJNOK LETT A, BAJNOK LETT A FERENCVÁROS!

4. negyed:

Mitrovic labdát lop, kiúszik a közönség felé, kiordít örömében, mert 2000 UTÁN ISMÉT A FERENCVÁROS NYERTE A FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKSÁGOT!!!!

Állva tombol a Császár-Komjádi Sportuszoda közönsége!! Az utolsó egy perc kezdődött el.

Szépít a Szolnok, jelezve, hogy még nincs vége. 8-7!

De ott van!!!!!! Madaras!!!! Kettővel megyünk és már csak másfél perc van hátra!! Hajrá, Fradi! 8-6!

Messengerben ilyenkor írjuk le, hogy: WAAAA! Nagy védett egy ígéretes ferencvárosi lövést!

Elképesztő taktikai csata zajlik a vízben. Varga Zsolt most időt kért. Nyugodtságra intette a fiúkat.

Több, mint tíz perce nem született gól. Rendkívül izgalmas véghajrára van kilátás! Hajrá, Fradi!

Az FTC hozta el a labdát!

Na gyerünk! Már csak nyolc perc és bajnok lehet a Fradi!

3. negyed:

Nagy Viktor a meccs védését mutatta be, pedig már mindenki bent látta ezt a lövést. Ezzel zárult az utolsó negyed.

Az utóbbi percekben a védelemé a főszerep. Egy-egy jó közbenyúlás, labdaszerzés és blokk színesíti a játékot.

Húh, de kellett! Tiszta lövőhelyzetbe került a vendégcsapat, de mellélőtték.

Szép blokk után a mieink jöhettek. Az ellentámadásunk végén azonban egy szolnoki kéz közbenyúlt.

Soma nagyon belelendült! Újabb magabiztos védéssel javított a statisztikáján.

Eddig ez volt a nap legszebb gólja és hangja! Az uszoda teljesen elhalkult, Varga Dániel bombája pedig a kapufáról pattant a kapuba. 7-6! Újra vezetünk!

Aleksic lóbált, lóbált, majd lőtt, de Vogel remekül védett.

Ezúttal a Szolnoké a labda.

2. negyed:

Vogel megint nagyot védett, ezzel véget ért az első félidő, így a szünetben 6-6 az állás! Hamarosan folytatjuk!

Ott az egyenlítés!! Varga Dániel egy pompás centerezés után Nagy hónalja alatt pattintott a kapuba. 6-6!

Újabb büntető nekünk, de ezúttal Vámos elemi erővel a bal alsó sarokba bombázott! 5-6!

Megint kapusunkra volt szükség.

Még két perc a félidőig.

Vogel védett egy távoli lövést.

Ijesztő adat: a Szolnok eddig négy emberelőnyt kapott és mindet értékesítette.

Jansikot kiküldték, Bátori pedig kihasználta. 4-6!

Ott a gól! Csapatkapitányunk azonnal javított egy remek találattal. 4-5!

Madaras Norbert előtt adódott remek lehetőség, de lövését Nagy hárította.

Varga Zsolt időt is kért. Reméljük, sikerült rendezni a sorokat.

Younger sajnos ismét élt az emberfórral. 3-5!

Szirányi harcolt ki ötméterest, amelyet Varga Dénes a bal alsó sarokra lőtt, de Nagy Viktor védett.

De szép labdaszerzés! Aki bemutatta: Stefan Mitrovic.

Jansik lőtt, Nagy védett.

Megvan a második ráúszás! Gyerünk! Hajrá, Fradi!

1. negyed:

Véget ért az első negyed, 4-3-ra a Szolnok vezet.

Nagy Viktor ezúttal védte Varga Dénes lövését. A kipattanó a Szolnokhoz került, de a visszaúszás közben Sedlmayert kiállították. Az emberelőnnyel sajnos éltek a vendégek Aleksic révén. 3-4!

Jaj de kár ezért! Éppen lejárt már a kiállításunk, amikor Cuk kilőtte a kapunk jobb felső sarkát. 3-3!

A végletekig kijátszott játék után Mitrovic verte be a szélről a harmadik Fradi-gólt! 3-2!

Kettős emberelőnybe került a vendégcsapat. Vogel még nagy bravúrral védte az első szolnoki kísérletet, de a kipattanó sajnos a kék sapkásokhoz került. Egy passz után Zalánki pedig bevágta az egyenlítő gólt. 2-2!

Emberelőny. Varga Dénes passz. Varga Dániel-gól. Tökéletes koncepció! 2-1!

Egy kapufára kipattanó lövésért Vámos ment, de érdekes körülmények között eltűnt a víz alatt.

Egy szabálytalanság után ötméteres a Szolnoknak, amelyet Prlainovic értékesített. 1-1!

Varga pompás centerezése után Jaksic belövi! 1-0!

De azonnal egy labdaszerzés Mitrovic részéről!

Szolnokon mind a négy ráúszást elhoztuk, most a Szolnoké lett az első.

A mérkőzés előtt:

„Gyerünk, gyerünk, gyerünk, majd egy életerős hajrá, Fradi!” a mieinktől. Motivációban biztosan nem lesz hiány ma este!

Megtörtént a bemutatás.

A csapatok már a vízben melegítenek, 20 perc múlva kezdődik a csata!

A mindent eldöntő mérkőzésre már csütörtökön elfogyott az összes jegy, így telt ház lesz a Császár-Komjádi Sportuszodában.

Vezetőedzőnk, Varga Zsolt és centerünk, Szirányi Balázs várakozásait IDE kattintva nézheti meg.

A három győzelemig tartó finálé negyedik, szerdai mérkőzésén a címvédő Szolnok csak egy góllal 8-7-re nyert, így 2-2-re egyenlített a párharcban.