Háromgólos vereség

2018. június 19., kedd 19:37 | 1 hónapja 2 napja 17 órája 23 perce
Szoros csatában szenvedett 12-9-es vereséget a magyar férfi vízilabda-válogatott Montenegrótól a Világliga Szuperdöntő második csoportmérkőzésén.

Az ausztrálok elleni könnyed, 12-5-ös győzelem után jóval nehezebb feladat várt Märcz Tamás együttesére, ugyanis a második csoportmeccsen az a Montenegró volt a magyar válogatott ellenfele, amelytől tavasszal nyolc góllal kapott ki az Európa Kupában. Ezt az emléket szerettük volna megszépíteni és 2-1-es vezetésig úgy tűnt, hogy sikerül is, ám ellenfelünk az első negyed végén fordítani tudott 3-2-re.

A második játékrész viszont nagyon jól sikerült, hiszen visszaszereztük a vezetést. Előbb háromszor is egyenlített a magyar csapat, először a Ferencváros játékosa, Vámos Márton, majd Angyal Dániel, ezután pedig Zalánki Gergő bombájával, majd jött a fordítást jelentő gól új igazolásunk, Mezei Tamás révén (6-5). Ellenfelünk ezt még egalizálta, de Vámos ötméteresből 7-6-ra alakította az állást a nagyszünetre.

A szolnoki Zalánki harmadik gólját lőtte a harmadik negyed elején, amivel már kettőre nőtt a különbség. De nem tört meg a montenegrói válogatott, amely felzárkózott és a játékrész végén 9-9-re egyenlített.

Az utolsó negyed azonban egyáltalán nem sikerült nekünk. Hamar kétgólos hátrányba kerültünk, amit már nem tudtunk ledolgozni. A magyar válogatott végül 12-9-es vereséget szenvedett második mérkőzésén a Világliga Szuperdöntőn, ahol szerdán Japán ellen zárja a csoportkört.