Hétgólos siker

2018. június 20., szerda 21:12 | 1 hónapja 1 napja 15 órája 48 perce
Könnyedén nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott Japán ellen és készülhet a horvátok elleni csúcsrangadóra a Világliga Szuperdöntőben.

Az majdnem száz százalékig biztos volt, hogy a magyar válogatott legyőzi Japánt, csak a gólkülönbség volt kérdés. Érvényesült is a papírforma, hiszen kicsivel több, mint 5 perc után már 4-0-ra vezettünk, az első negyedet pedig 5-1-el zárta a két csapat.
A folyatásban kicsit visszavettek Märcz Tamás tanítványai, de az előnyünk egyáltalán nem forgott veszélyben. Ráadásul Pohl Zoltán harmadik válogatott mérkőzésén megszerezte első gólját a nemzeti együttesben. A Ferencváros játékosa ötméteresből volt eredményes és ezzel 8-3-as magyar vezetéssel zárult az első félidő. Mellette egyébként kilencen is betaláltak a Japánok kapujába, a legeredményesebb pedig új igazolásunk Mezei Tamás volt három góllal.
A szünet után sem változott a meccs képe. Magyarország végül könnyedén nyert 14-7-re és 2 győzelemmel, valamint 1 vereséggel második helyen zárt csoportjában Montenegró mögött.
Csütörtökön már sokkal nehezebb feladat vár a magyar válogatottra, hiszen a világbajnok Horvátországgal csap össze az elődöntőbe jutásért. Utolsó találkozásunkkor mi szomorkodhattunk, hiszen tavaly a vb fináléjában kikaptunk tőlük hazai közönség előtt a Margitszigeten.

FÉRFI VILÁGLIGA SZUPERDÖNTŐ
2018. június 20., Budapest, Duna Aréna
Japán – Magyarország 7-14 (1-5, 2-3, 2-3, 2-3)
Gólszerzőink: Mezei 3, Vámos, Bedő, Erdélyi 2-2, Pohl, Angyal, Zalánki, Jansik, Bátori 1-1