Húszon túl

2018. október 6., szombat 20:17 | 10 napja 9 órája 45 perce
Második meccsét is megnyerte az FTC-Telekom Waterpolo női csapata, amely nem hagyott esélyt a vendég Budapesti Honvédnak. A hazaiak 21-4-re győztek a Népligetben.
Húszon túl

Mivel az előző szezonban 23-4-re és 31-4-re sikerült legyőznünk a Honvédot, borítékolható volt, hogy nem fordulhat akkorát a világ, hogy ellenfelünk három ponttal távozzon a Népligetből.

Ennek megfelelően kezdte a Ferencváros a meccset, hiszen az előző találkozóhoz hasonlóan 4-0-ra elhúzott. Három nappal ezelőtt az első fordulóban a szentesiek onnan még felálltak és végig nagy csatára késztették csapatunkat, a BHSE azonban erre nem volt képes. Az első negyedet 7-2-re, a másodikat pedig 7-0-ra nyertük, így a félidőben már hatalmas, 12 gólos előnnyel kezdtük.

A fordulás után már nem záporoztak ennyire a hazai találatok, de a különbség azért nőtt a két csapat között. Az FTC-Telekom Waterpolo végül 21-4-re megnyerte a meccset, így két forduló után két győzelemmel áll a tabellán. Ami ennél is örömtelibb, hogy ezen a mérkőzésen több utánpótláskorú játékosunknak is bizalmat szavazott Béres Gergely és Gerendás György. A 16 éves Ács Dóra, Ramocsai Vera, Pőcze Panna és Regős Maja is részese lehetett a nagy arányú sikernek.

NŐI VÍZILABDA OB I
Alapszakasz, 2. forduló, 2018.10.06.
FTC-Telekom Waterpolo – BHSE 21-4 (7-2, 7-0, 5-1, 2-1)
Gólszerzőink: Gerendás, Bujka, Mihailovic 4-4, Kövesdi, Gémes, Muzsnay 2-2, Ramocsai, Pőcze, Regős 1-1

A következő mérkőzésünket október 13-án játsszuk a ZF-Eger otthonában 18 órától.