Aranyérem Bukarestből

2018. június 5., kedd 12:24 | 8 hónapja 14 napja 4 órája 21 perce
Korosztályos válogatott birkózónk, Váncza István az első helyen végzett egy bukaresti nemzetközi versenyen.

A román fővárosban megrendezett négynapos kadet és junior nemzetközi megmérettetésen három fradista, Váncza István, Szabados Márton és Kardos Zsófia indult. A 63 kilóban szereplő Váncza (a képen balról a második) egészen a döntőig menetelt, ahol aranyérmes lett. A junior lányok 72 kilós mezőnyében induló Kardos Zsófia bronzérmesként zárt, míg a 130 kilós Szabados Márton két vereséget szenvedett, így kiesett a versenyből.

Az Isztambulban zajló U23-as Európa-bajnokságon is szoríthattunk ferencvárosi birkózóért. A 77 kilósok mezőnyében induló Gégény Dominik a nyolcaddöntőben az orosz Ismail Sajdhasanovtól kapott ki 10-0-ra, legyőzője azonban bejutott a döntőbe, így Dominik a vigaszágra került.

Ott birkózónk az ukrán Elmar Nuralievvel csatázott, ellenfele végül erősebbnek bizonyult, pontozással, 7-1-re nyert, ezzel Dominik számára véget ért a kontinensviadal.