Országos bajnokok

2018. március 13., kedd 10:22 | 3 hónapja 10 napja 9 órája 12 perce
Birkózó szakosztályunk versenyzői tíz aranyérmet nyertek a hétvégén megrendezett korosztályos országos bajnokságokon és nemzetközi versenyen.

Mogyoródon rendezték meg az U23-as kötöttfogású országos bajnokságot, amelyen az FTC négy birkózóval indult. A 77 kilogrammosok között Gégény Dominik (a képen balról a harmadik) aranyérmes lett, míg Martin Bence (87 kg) és Szabados Márton (130 kg) bronzéremmel zárt, szakosztályunk pedig összesítésben a harmadik helyen végzett a csapatpontversenyben.

A magyar női junior válogatott a ferencvárosi Szabados Noémivel a keretben Lengyelországban indult az Olimpiai Reménységek Versenyén. A Luków városában megrendezett viadalon a 65 kilósok mezőnyében szereplő birkózónk bronzérmet nyert.

A zalaegerszegi Diák II-es kötöttfogású magyar bajnokságon is remekeltek a Ferencváros utánpótlás birkózói. A 42 kilós Scheuring Vilmos aranyérmet szerzett, Toplak Barna Zétény (35 kg) és Szlovicsák Tamás (69 kg) bronzzal zárt, csapatunk pedig az összesített pontversenyben szintén harmadik lett.

Szakosztályunk néhány versenyzője meghívást kapott a németországi Donau-Sparkassen nemzetközi versenyre. A rangos viadalon a Fradi birkózói összesen 16 érmet, köztük nyolc aranyat, négy ezüstöt és négy bronzot nyertek.

Aranyérmesek:
Mizsei Bátor, Mizsei Zoltán, Bíró Endre, Váradi Zsolt, Koppány Simon, Teszák Nándor, Csavar Krisztofer
Ezüstérmesek: Révész Dániel, Lengyel László, Scheuring Márton, Vajó Vajk
Bronzérmesek: Lázár Csaba, Galambos Krisztofer, Mucsi Attila, Soós Balázs
Csapatpontverseny: 1. FTC