Kilenc aranyérem

2018. április 23., hétfő 13:58 | 2 hónapja 27 napja 14 órája 14 perce
Úszó szakosztályunk fiatal tehetségei fantasztikusan szerepeltek a hétvégén megrendezett utánpótlás-versenyeken.

Az FTC fiatal úszói a 8/11 és 12+-os utánpótlás-versenyen indultak Székesfehérváron. A kétnapos versenyen a Fradi sportolói összesen 16 érmet, köztük kilenc aranyat, négy ezüstöt és három bronzot nyertek. Legeredményesebb versenyzőnk Márton Levente lett, aki négy első hellyel zárt.

Debrecenben rendezték meg a Hajós Alfréd Kupát, amelyen a Ferencváros szintén népes csapattal indult. Mészáros Dániel 200 méter vegyesen és 200 méter gyorson ezüst-, míg 100 méter háton bronzérmet szerzett. Rajta kívül még Gálicz László zárt a dobogón, miután bronzérmet nyert 100 méter mellen.

50 m gyors: 1. Márton Levente
4x50 m gyorsváltó: 1. FTC (Váradi Márton, Patlók Olivér, Bajor András, Márton Levente)
200 m vegyes: 2. Grandpierre Krisztián, 3. Huszár László, 3. Takács Botond
200 m gyors: 1. Grandpierre Krisztián, 3. Huszár László