2024. február 17.
Nem volt kérdés, ott vagyunk a negyeddöntőben!
Háromgólos hazai győzelemmel jutottak tovább férfi kéziseink az Európa-kupa nyolcaddöntőjéből.

A múlt hétvégi odavágón szerzett kétgólos előny birtokában sem várt könnyű meccs az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatára az Európa-kupa nyolcaddöntőjében szombat délután az Elek Gyula Arénában. Nem könnyítette helyzetünket, hogy az első találkozóhoz képest az Isztambulban megsérült Balogh Zsoltra sem számíthatott a szakmai stáb, ettől függetlenül Borbély Ádám a mérkőzés előtt úgy vélte, a mi csapatunk várhatja jobb állapotban a visszavágót.

A nemzetközi porondhoz méltó hangulatban kezdődött a mérkőzés, szurkolóink is érezték, hogy olyan mérkőzés vár ránk, amelyen tényleg mindenkire szükség lehet. A kezdésre nem lehetett panasz, hasonlóan nagy iram volt, mint Törökországban, és szűk negyedórát követően Nagy Bence találatával már háromgólos előnybe kerültünk (9-6). Nem sokkal később egy rosszabb szakasz következett, a Besiktas felzárkózott, volt labdája az egyenlítéshez is, de Győri Kristóf a helyén volt a kapuban, fejjel védett, ami természetesen a kihagyott helyzet mellé kétperces kiállítást jelentett az ellenfélnek (13-12).

Úgy tűnt, a félidő utolsó tíz perce ismét a miénk lehet: az első félidőben hibátlanul lövő Imre Bence egész pályás vágtája után már néggyel, összesítésben hattal vezettünk. A hátralévő bő négy percben viszont már nem találtunk be, ráadásul az egyik török átlövő továbblendülő keze csúnyán orrba csapta Kovacsics Pétert, akit le kellett kísérni a pályáról; az előnyünkből pedig két gól maradt (18-16).

A szünet után ismét a legjobb játékunkat tettük a pályára, és ami fontosabb, mindez az eredményen is meglátszott: nem egész tíz perc alatt újabb négy gólt tettünk közé, s – legalábbis a továbbjutás szempontjából – sokkal nyugodtabbak lehettünk (25-19).

A folytatásban is jól menedzseltük az eredményt, az 52. percben pedig Borbély Ádám egész pályás gólja után már plusz hetet mutatott az eredményjelző. Az utolsó öt percben a csapatban debütáló, 18 éves Fülöp Péter is lehetőséget kapott, a 39. gólunk előtt pazar asszisztot osztott ki Füzi Dánielnek. A végére háromgólosra csökkent a különbség, de emiatt senki sem bánkódott, megérdemelt győzelmet arattunk (39-36).

Ezzel a legjobb nyolc közé jutott csapatunk, amely így izgatottan várhatja a negyeddöntő jövő keddi sorsolását.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
Nyolcaddöntő, visszavágó

FTC-Green Collect – Besiktas Safi Cimento (török) 39-36 (18-16)
Helyszín:
Elek Gyula Aréna
Időpont:
 2024. február 17., 14 óra
Játékvezetők:
Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Stefan (románok)
Gólszerzők:
Bognár 9, Imre 7, Lékai 4, Füzi 4, Kovacsics 3, Nagy B. 3, Bujdosó 2, Pordán 2, Prainer 2, Borbély 1, Mikita 1, Szepesi 1, ill. Sorhaindo 10, Arsenic 9, Cvetko 6, Castro Pena 3, Radojkovic 3, Gedikli 2, Yildiz 2, Kaabache 1

Lékai Máté: Izgatottan várom az olimpiát!

Irányítónk 12 év után készül újra olimpiára, elmondta, mi változott azóta és kérdeztük a korán kelésről is.

Újra Nagy Bence lett az NB I gólkirálya

Átlövőnk 144-szer talált a K&H Férfi Kézilabda Liga 2023/24-es szezonjában, így ismét ő lett a...

Megoldható vb-csoportba kerültünk

Megtartották a jövő évi férfi kézi-vb sorsolását, a hollandokkal is találkozunk majd Varasdon.

Prainer Viktor: Egyre jobban hiányzik a labda

Férfi kézilabdacsapatunk márciusban megsérült átlövőjét kérdeztük, aki jövőre már nem adná alább a dobogónál.

Imre: Tudtam, hogy nehéz lesz a búcsú, itt nőttem fel

Válogatott jobbszélsőnk az utolsó Fradi-meccsén az utolsó pillanatban szerzett győztes gólt; őt kérdeztük.

Imre a végén villant, legyőztük a Dabast!

Férfi kéziseink legyőzték a Dabast a szezonzárón, így sikerrel búcsúztak távozó játékosaink a klubtól.

Vissza kell vágnunk az őszi vereségért!

Férfi kéziseink a Dabas ellen zárják az évadot, távozó játékosaink is szerdán búcsúznak a Ferencvárostól.

Kijutottunk a világbajnokságra!

A férfi kéziválogatott Veszprémben is jobb volt a litvánoknál, így két győzelemmel jutott ki a 2025-ös vb-re.