2024. május 18.
Legyőztük az Albát, a következő siker bajnoki címet ér
Az Alba Fehérvár elleni sikerrel eldőlt: ha női kéziseink legyőzik a Vasast, megnyerik a bajnokságot.

Lépésről lépésre közeledik női kézilabdacsapatunk a bajnoki címhez, de hibázni továbbra sem szabad – ezzel a lelkülettel vághatott neki együttesünk az utolsó előtti hazai mérkőzésnek. Miként azt Hársfalvi Júlia a meccs előtt elmondta, elsősorban védekezésben várt javulást az Alba ellen januárban játszott bajnokihoz képest, de a kezdésnél ebből még nem sok minden látszott.

Nyolc gólt kaptunk negyed óra alatt, és bár vezettünk ennek ellenére is, érezhető volt, hogy ez még nem az üzemi hőfok. A nem túl feszes védekezés mellett elöl is voltak hibák, Angela Malestein két gólja mellett négyszer is rontott, például, ezeknek volt betudható, hogy „csak” három-négy találat volt az előnyünk. Márton Gréta ugyanakkor tartotta az „egyensúlyt” a szélek között, hatból hatszor betalált, s jelentős érdemeket szerzett abban, hogy a játékrész második felében megnyugtatóvá vált a differencia. 13-10-nél váltottunk ritmust, az első félidő utolsó tíz percét 8-3-ra hoztuk, vagyis a pihenőre már plusz nyolccal mehettünk (21-13).

A szünet után a játék képe nem változott, talán a hangulat lett eggyel ünnepibb: szurkolóink boldogan énekeltek, buzdították a csapatot, és alighanem még nagyobb elánnal készülnek a szerdai, Vasas elleni bajnokira, valamint a szezonzáró, DVSC elleni meccsre. Itt is felhívjuk bérletes szurkolóink figyelmét, hogy ha esetleg nem tudnak kilátogatni az Elek Gyula Arénába, éljenek a bérlet átruházás lehetőségével, hogy azok is bejuthassanak a sportcsarnokba, akik jegyet nem tudtak venni.

Az Alba nem tudott közelebb férkőzni, legalábbis számottevően nem – a legszűkebb különbség hat gól volt a második játékrészben, a legnagyobb pedig tizenegy. Egészen a véghajráig, akkor ugyanis még egy jó periódust futott a csapat, Simon Petra és Klujber Katrin villogott, így a lefújásra tizenhárom gólra hízott a differencia.

Az újabb magabiztos győzelem azt is jelenti, hogy immáron egy sikerre, valóban karnyújtásnyira van a bajnoki cím - május 22-én, a Vasas elleni idegenbeli találkozón ezzel a célall lépünk pályára!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
24. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Alba Fehérvár KC 39-26 (21-13)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. május 18., 17 óra
Játékvezetők: Marton Zsófia és Dáné Rita
Gólszerzők: Klujber 11, Márton 6, Simon 6, Lekics 5, Bölk 4, Malestein 3, Hársfalvi 2, Kukely 2, ill. Szabó K. 6, Utasi 5, Afentaler 3, Smbatian 3, Tolnai 3, Kocsis B. 2, Szemes 2, Kövér 1, Takó 1

Hetvennégy év alatt ötödször sikerült a bravúr

Duplázásra a klub történetében eddig csak a Kökény Beatrix által fémjelzett csapat volt képes.

Kovacsics Anikó: „Több volt ez, mint amiről álmodtam!”

Elképesztően sikeres pályafutást zárt le a klasszis irányító, aki továbbra is az FTC kötelékében marad.

Megvan a keret az olimpiai felkészülésre

Hét ferencvárosi játékosi készülhet a párizsi olimpiára a női kézilabda-válogatottal.

Klujber: „A gólkirályi cím a csapaté is”

Hálás a csapattársaknak a bajnoki cím és a kupagyőzelem mellé a gólkirályi címet is bezsebelő Klujber Katrin.

Változások női kézilabdacsapatunk keretében

Kovacsics Anikó visszavonul, de marad a klubnál, míg Kisfaludy Anett, Kukely Anna és Kovács Anett távozik.

Allan Heine marad női kézilabdázóink vezetőedzője

A következő idényben is a 44 éves dán szakvezető irányítja bajnok és kupagyőztes női kézilabdacsapatunkat.

„Amikor kemény volt minden, mi keményebbek voltunk”

Az ünnepélyes érem- és kupaátadó után Böde-Bíró Blanka és Allan Heine értékelt – VIDEÓ!

Győzelemmel koronáztuk meg a duplázást

Női kézilabdacsapatunk a Debrecen elleni győzelemmel ünnepelhetett az idényzárón.