2019. július 23.
A visszatérő Varga Dénessel elődöntős a válogatott
Alaposan megszorongatta Ausztrália a magyar válogatottat, de nyertünk és éremért játszhatunk a vb-n.

Meglepetésre nem Montenegróval kellett megküzdenünk a világbajnokság negyeddöntőjében, hanem az Aaron Younger vezette Ausztráliával, amely meccsről-meccsre egyre javuló formát mutatva a magyar férfi vízilabda-válogatottat is alaposan megszorongatta.

Az első negyed még 3-3-as eredményt hozott, majd ezt követően hibát hibára halmoztunk, amit ki is használt ellenfelünk. Jansik Szilárd 4-3-at jelentő gólja után ugyanis sorozatban kaptunk három találatot, amivel 6-4-re fordított Ausztrália a második játékrész közepére! Ezután viszont olyan történt, amire egyáltalán nem számítottunk néhány napja. Vízbe ugrott Varga Dénes, aki nyolc nappal ezelőtt ujjtörést szenvedett a lövő kezén és ha nem is egycsapásra, de a harmadik negyedre sikerült fordítani a csapatkapitány hathatós segítségével.

A szünet után Zalánki Gergő bombázott a hosszúba, amivel sikerült egyenlítenünk 6-6-ra, egy ausztrál gól után azonban fordult a kocka (6-7). A bekötött kezű Varga Dénes hatalmas kapufásgólt vágott és egyenlített (7-7), Sedlmayer Tamás pedig visszavette a vezetést a magyaroknak 8-7-re. Sőt, a gólkirályi címre is esélyes Zalánki háromra növelte a különbséget, tehát 6-7-ről 9-7-re fordított a magyar csapat! Már úgy tűnt, hogy sikerül megőrizni legalább egy találatot ebből, de a Pro Recco hatalmas centere, Joseph Kayes 1:13-al a vége előtt kiegyenlített 9-9-re. Nem sokan gondolták, hogy így lesz vége ennek a találkozónak, de drámai utolsó perc következett. Jött egy magyar támadás, de kimaradt, így az ausztrálok támadhattak a győzelemért, de ők is hibáztak. Volt még hátra néhány másodperc egy magyar időkérés után, Vámos Márton pedig irtózatos erővel vágta be a kapuba a mindent eldöntő gólt (10-9).

A magyar csapat elképesztően nehéz meccsen, de bejutott a világbajnokság elődöntőjébe, ahol a görögöket legyőző Olaszország (7-6) lesz az ellenfelünk csütörtökön 11:30-tól. A másik ágon hatalmas meglepetésre kiestek a szerbek, így spanyol-horvát találkozót rendeznek a fináléért.

Statisztika: a 10 magyar gólból kilencet Fradi játékos szerzett!!!

18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, KVANGDZSU

FÉRFI VÍZILABDA, Negyeddöntő

Magyarország – Ausztrália 10-9 (3-3, 2-3, 3-1, 2-2)

Gólszerzőink: ZALÁNKI 3, VÁMOS 3, VARGA, SEDLMAYER, JANSIK, Manhercz 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.