84 méter 98 centiméter. Ez az új országos csúcs férfi gerelyhajításban. És ami a legszebb, hogy ez az eredmény ferencvárosi atlétához, méghozzá a mindössze 19 éves Herczeg Györgyhöz köthető. Gyuri az elmúlt hónapokban nemcsak ezzel a rekorddal, hanem többek között a felnőtt magyar bajnoki és az U20-as Európa-bajnoki címmel valósággal berobbant a köztudatba.
Fiatal atlétánk ráadásul ott lesz a budapesti világbajnokságon, ahol egyedüli magyarként szurkolhatunk neki gerelyhajításban. Gyurival és edzőjével, egyben édesapjával az elmúlt hónapok sikereiről, a vb-felkészülésről, az öröm megéléséről, az apa-fia kapcsolatról beszélgettünk, majd matematika szakos hallgatóként egy kis „számolásra” invitáltuk.
Az FTC-indulók programja napi bontásban
Augusztus 25., péntek
11.45: gerelyhajítás, selejtezők (Herczeg György)
20.00: 4x100 m, előfutamok (Csóti Jusztina)
Augusztus 26., szombat
19.30: 4x400 m, előfutamok (Molnár Attila)
21.50: 4x100 m, döntő (Csóti Jusztina)
Augusztus 27., vasárnap
20.20: gerelyhajítás, döntő (Herczeg György)
21.37: 4x400 m váltó, döntő (Molnár Attila)
Az FTC Európa-bajnoka és Európa-csúcstartója egy századra volt egyéni csúcsától.
Két Gyémánt Liga-verseny után öt napot a Népligetben készül kiváló atlétánk, akit terveiről kérdeztünk.
Tomaschof Kata szép sikert ért el a múlt hétvégi eseményen.
Hét sportoló képviselte az FTC-t az U20-as magyar válogatott lengyelországi versenyén.
Fradista létszámrekord a szezon első korosztályos válogatott versenyén Lengyelországban.
Az FTC Eb-győztes sprintere a Gyémánt Liga marokkói állomásán remekelt.
Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes atlétánk a Gyémánt Liga második állomásán állt rajthoz 400 méteren.
Férfi 4x1500 méteres váltónk az első, míg mindkét 4x200 méteres váltónk harmadik lett a Magyar Bajnokságon.