2019. március 17.
Babi néni kapta az Életmű-díjat
Atlétika szakosztályunk vezetője, Vágóné Solti Mária vehette át az Albert Alapítvány 2018-as Életmű-díját.

Az Albert Flórián Labdarúgó Utánpótlás- és Sportalapítvány 2013-ban hozta létre az Albert Flórián Életmű-díjat, amellyel minden évben egy hosszú ideje a klubunkat szolgáló, az FTC örökségéhez munkájával jelentősen hozzájáruló személyt tüntetnek ki.

Az Alapítvány választása ezúttal olyasvalakire esett, aki elválaszthatatlan része a ferencvárosi atlétikának, szakosztályvezető és edző egyben. A Fradi iránti szeretetet és alázatot édesanyjától, a Csöpi néniként ismert Solti Lajosnétól, klubunk egykori egyik legnagyobb törzsszurkolójától örökölte. Hétévesen lett az FTC tagja, zöld-fehér sportpályafutását az asztaliteniszezőknél kezdte, majd atlétaként folytatta. A szakosztály megszűnése után egy ideig kézilabdázott, majd egyetemi tanulmányai idején, 1988-ig edzőként dolgozott a Ferencvárosban. Ezután harminc évig tanári pályán dolgozott, de ekkor sem szakadt el a Fraditól, rendszeres vendége volt szurkolóként a mérkőzéseknek. 2008-ban tért vissza a klubba, azóta töretlen lelkesedéssel és lendülettel vezeti az atlétika szakosztályt. A kezei alatt olyan versenyzők nevelkedtek, mint a sokszoros magyar bajnok Galambos Tibor, Szabó László vagy Virovecz István.

A díjazott, Vágóné Solti Mária, vagy ahogy fradista körökben mindenki ismeri, Babi néni, az elismerést labdarúgócsapatunk Haladás elleni bajnokija előtt vette át ifjabb Albert Flóriántól.

A díjátadásról részletesebben is beszámolunk a Fradi TV következő, március 19-ei adásában.

Két magyar bajnoki cím és nagy meglepetés

Az FTC atlétái hét éremmel zárták a budapesti Junior és Utánpótlás Országos Bajnokságot.

Remekelt a fradista a világklasszisokkal teli mezőnyben

Diszkoszvetőnk, Huszák János értékes helyezéssel zárt egy rangos nemzetközi versenyen Németországban.

Bronzérem a nemzetközi gerelyhajító versenyről

Herczeg György rangos németországi gerelyhajító versenyen tudott dobogóra állni.

Egy arany; junior atlétánk bravúrosan szerzett érmet

Vasárnap egy aranyérmet és két ezüstérmet szereztek atlétáink, köztük egy igen bravúrosat.

Szabó László: „Ez a csúcs csak feltüzel”

Az FTC atlétája, Szabó László hihetetlen egyéni csúccsal nyert szombaton a Budapest Openen.

Bronzérem az egyetemi bajnokságról

Csúri Bence bronzérmet szerzett a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Atlétikai Bajnokságon.

Szabó László Debrecenben is brillírozott

Kiválóságunk megnyerte a távolugrást, atlétáink összesen öt éremmel tértek haza a debreceni Kelet Kupáról.

Ismét fináléban az FTC, de nagy vezéráldozattal!

Atlétika szakosztályunk az ötödik helyen végzett a Csapatbajnokság elődöntőjében, így bejutott a fináléba.