2019. március 17.
Babi néni kapta az Életmű-díjat
Atlétika szakosztályunk vezetője, Vágóné Solti Mária vehette át az Albert Alapítvány 2018-as Életmű-díját.

Az Albert Flórián Labdarúgó Utánpótlás- és Sportalapítvány 2013-ban hozta létre az Albert Flórián Életmű-díjat, amellyel minden évben egy hosszú ideje a klubunkat szolgáló, az FTC örökségéhez munkájával jelentősen hozzájáruló személyt tüntetnek ki.

Az Alapítvány választása ezúttal olyasvalakire esett, aki elválaszthatatlan része a ferencvárosi atlétikának, szakosztályvezető és edző egyben. A Fradi iránti szeretetet és alázatot édesanyjától, a Csöpi néniként ismert Solti Lajosnétól, klubunk egykori egyik legnagyobb törzsszurkolójától örökölte. Hétévesen lett az FTC tagja, zöld-fehér sportpályafutását az asztaliteniszezőknél kezdte, majd atlétaként folytatta. A szakosztály megszűnése után egy ideig kézilabdázott, majd egyetemi tanulmányai idején, 1988-ig edzőként dolgozott a Ferencvárosban. Ezután harminc évig tanári pályán dolgozott, de ekkor sem szakadt el a Fraditól, rendszeres vendége volt szurkolóként a mérkőzéseknek. 2008-ban tért vissza a klubba, azóta töretlen lelkesedéssel és lendülettel vezeti az atlétika szakosztályt. A kezei alatt olyan versenyzők nevelkedtek, mint a sokszoros magyar bajnok Galambos Tibor, Szabó László vagy Virovecz István.

A díjazott, Vágóné Solti Mária, vagy ahogy fradista körökben mindenki ismeri, Babi néni, az elismerést labdarúgócsapatunk Haladás elleni bajnokija előtt vette át ifjabb Albert Flóriántól.

A díjátadásról részletesebben is beszámolunk a Fradi TV következő, március 19-ei adásában.

Újabb három magyar bajnoki címet nyertek a fradisták

Atlétáink négy éremmel gazdagították a kollekciót. • Máté Tamás elképesztő győzelme 200 méteren - VIDEÓ

Két magyar bajnokot ünnepelhetett a Ferencváros

Molnár Attila 400 méteren, míg Pap Kristóf távolugrásban nyert aranyérmet a 127. Atlétika Magyar Bajnokságon.

Öt verseny, 27 érem sikerszakosztályunk versenyzőitől

Az FTC felnőtt atlétái a hétvégi Magyar Bajnokságra hangoltak, míg az utánpótlás ismét eredményes volt.

Az FTC ugrótehetsége két számban is tarolt az ob-n

Az U18-as Atlétika Magyar Bajnokságon hat érmet, köztük három-három aranyat, illetve ezüstöt nyertünk.

Éremeső a Kelet Kupán

A Fradi atlétái kitettek magukért Debrecenben a Gyulai István Atlétikai Stadionban rendezett viadalon.

Atlétikai találkozó a nosztalgia jegyében

Múltidéző beszélgetést tartottak nemrégiben az FTC korábbi atlétái.

Válogatott siker fradistákkal a vb-résztvevő ellen

A 4x400 méteres váltónk egyre közelebb a müncheni Európa-bajnoksághoz.

Megvan! Döntős a címvédő FTC a Csapatbajnokságon!

Atlétáink közül Pap Kristóf két számban is nyert, de Máté Tamás is remekelt a győri verseny második napján.