Az elmúlt hétvégén Győr adott otthont az atléták U23-as és U18-as Magyar Bajnokságának. Az FTC atlétika szakosztálya a szokásoknak megfelelően ezúttal is népes csapattal képviseltette magát, és a remek eredmények sem maradtak el. A ferencvárosi csapat összesen 4 arany-, 4 ezüst- és 6 bronzéremmel tért haza.
A legeredményesebbek az U23-as korosztályban a női magasugrást megnyerő Bihari Emese, a női távolugrásban győztes Endrész Klaudia, a szintén aranyérmes, Mikulai Liza Bernadett, Őri Veronika, Szikossy Szilvia, Szűcs Dóra Zita összeállításban versenyző női 4x400 méteres váltó voltak, míg az U18-asok között a gerelyhajító Herczeg Attila (a borítóképen) állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.
Ezüstérmet szerzett az U23-asoknál női 200 méteren Szikossy Szilvia, női 400 méteren Szűcs Dóra Zita, míg hármasugrásban mindkét korosztályban Fradi-sportolóé lett a második hely, Marosi Viktória és Francisco-Lucas Laura révén.
A dobogó legalsó fokára állhatott fel az U23-asoknál férfi hármasugrásban Fejes Karsa Réva, női 400 méteren Mikulai Liza Bernadett, női 400 gáton Szűcs Dóra Zita, női magasugrásban Wéber Csenge Fanni, női távolugrásban Marosi Viktória, és női hármasugrásban Kónya Enikő.
A verseny összes részletes eredménye ITT érhető el.
Felnőtt Európa-bajnoki cím, 22 ob-arany és számos utánpótlás siker. Volt mit ünnepelni.
Atlétánk, Tarnai László amint leszáll a géppel, futócipőt húz és edzeni megy, bárhol is van - VIDEÓ!
Juhász Edmond az egyéni mellett csapatban is győzött a gödöllői országos bajnokságon.
Tarnai László több, mint 2 perces egyéni csúccsal nyert bronzérmet Athénban.
Atlétánk 2:26.10 órás idővel teljesítette a távot, és a második legjobb európai futóként zárt a viadalon.
Hollandiában folytatja felkészülését Molnár Attila, de továbbra is a Fradi kötelékében marad - VIDEÓ!
Fedettpályás Eb-győztes és vb-bronzérmes atlétánk továbbra is az FTC színeiben versenyez.
Meglátogattuk atlétánkat, Kónya Enikőt a fogorvosi rendelőben, ahol sok érdekességet mesélt - VIDEÓ!