2021. február 21.
Csóti Jusztina duplázott; öt arannyal zártuk az ob-t
Csak a szokásos: férfi távol- és hármasugrásban a Ferencváros adta a fedettpályás magyar bajnokot.

A két aranyéremmel záruló első nap után vasárnap is több számban esélyesként indultak a Ferencváros atlétái a BOK Csarnokban megrendezett Fedettpályás Országos Bajnokságon.

A hölgyeknél a szombaton 60 méteren magyar bajnok Csóti Jusztina (a képen a középen) 200 méteren hatalmas egyéni csúccsal, 24.17 másodperccel aranyérmes lett. A 60 méteres gátfutásban Répási Petra 8.46-tal ezüstérmet szerzett.

„A tegnapi futásom nem volt a legjobb, kicsit fáradt voltam, Ma viszont hatalmas egyéni csúcsot futottam, nagyon örülök az eredménynek. Ez biztató a jövőre nézve, így innentől kezdve a szabadtéri versenyeken az időmnek már 23 másodperccel kell kezdődnie” – értékelte az ob-t Csóti Jusztina.

A férfiaknál Pap Kristóf 7.75 méterrel győzött távolugrásban, míg Virovecz István 7.27-tel harmadik lett. A 4x400 méteres váltóban a Tarlukács Ádám, Varga Dániel, Máté Tamás, Kazi Tamás összeállítású FTC megvédte magyar bajnoki címét.

„Azt kaptuk a csapattól, amit vártunk, aki esélyes volt, az megnyerte a versenyszámát” – kezdte szakosztályunk vezetője, Vágóné Solti Mária. „Férfi 800 méteren nagyon erős mezőny állt össze, sajnos Kazi Tamásnak becsúszott egy apróbb technikai hiba, így nem sikerült érmet szereznie. Minden nagyon rendben volt, ráadásul két fedettpályás Eb-szintet is produkáltunk Haufe Rajmund és Máté Tamás személyében. Jelenleg négy futónak van Eb-szintje, a szövetség dönt majd arról, hogy ki indulhat az Eb-n, de Tamásnak jó esélye van. Nagy öröm volt Pap Kristóf teljesítménye és győzelme is. Fiatalon, elsőre nyert magyar bajnoki címet” - összegezte a magyar bajnokságot szakosztályvezetőnk.

Az FTC a kétnapos verseny során öt magyar bajnoki cím mellett két-két ezüst- és bronzérmet nyert. Ezzel idén ismét a Ferencváros lett a legsikeresebb egyesület fedett pályán.

FEDETTPÁLYÁS ATLÉTIKA MAGYAR BAJNOKSÁG, BUDAPEST
2. NAP
NŐI
60 m gát: 2. Répási Petra, 4. Edőcs Fanni
200 m: 1. Csóti Jusztina (24.17, egyéni csúcs), 19. Szikossy Szilvia
Hármasugrás: 5. Virók Erna (11.52 m, egyéni csúcs)
FÉRFI
800 m: 4. Kazi Tamás
4x400 m: 1. FTC (Tarlukás Ádám, Varga Dániel, Máté Tamás, Kazi Tamás), 6. FTC „B” (Kovács Dániel, Takács Ákos, Illovszky Dániel, Berek András)
Távolugrás: 1. Pap Kristóf, 3. Virovecz István, 4. Galambos Tibor, 6. Bánóczi Kristóf, 7. Papp Tamás

Csóti és Molnár az olimpiai részvételért küzd váltóban

Olimpiai kvalifikációs versenyen vesz részt Csóti Jusztina és Molnár Attila.

Exkluzív riport a Fradi vb-hősének otthonából

Atlétánk, Molnár Attila Balatonfüreden tartott emlékezetes kirándulást a FradiMédia stábjának - VIDEÓ

Bronzérmek a korosztályos Dobó Magyar Bajnokságról

A Takács testvérek diszkoszvetésben állhattak fel a dobogó harmadik fokára.

Klasszisunk és tanítványa: fél év és már három ob-arany

Atlétánk, Solymári Máté edzéseit Kazi Tamás irányítja, a páros pedig remekelt az elmúlt hónapokban - VIDEÓ

Herczeg György kilencedik lett a Dobó Európa Kupán

Az FTC fiatal gerelyhajítója az A-döntőben volt érdekelt.

Molnár Attila ötödik a fedettpályás vb-n 400 méteren

Futó atlétánk kiválóan teljesített a glasgowi fedettpályás világbajnokságon.

Sas Sándor ezüstérmes lett az ob-n

A Fekvenyomó Magyar Bajnokságon remekelt sprotolónk.

Molnár országos csúccsal döntős a fedettpályás vb-n!

Atlétánk ott lesz a 400 méter fináléjában Glasgowban, méghozzá a harmadik legjobb idővel.