2019. április 16.
Éremeső a hazai rendezésű Albert Kupán
Az FTC atlétika szakosztálya 15 éremmel zárta a Népligetben megrendezett Albert Kupa minősítési versenyt.

A hétvégén az FTC-MVM Sportközpontban rendezték meg az Albert Kupa Atlétikai Minősítési Versenyt. Az FTC saját rendezésű viadalán sok ferencvárosi felnőtt és utánpótlás atléta indult és az érmek mellett többen egyéni csúcsot futottak, illetve ugrottak.

A felnőttek között Kovács Dániel 100 és 300 méteren nyert aranyérmet, Szabó László és Kuti Nikolett 200-on lett első. Az újonc-serdülő korosztályban Holczer Norbert egyéni csúccsal, 1.60 méterrel megnyerte a magasugrást, de ugyanebben a számban szintén egyéni legjobbjával végzett az élen  (1.52 m) T. Kovács Adrienn, míg a fiúk 80 méteres síkfutásában Csúri Bálint állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Atlétika szakosztályunk összesen 15 érmet, köztük hét aranyat, öt ezüstöt és három bronzot nyert.

„Először rendeztük meg ezt a versenyt és nagyon örülünk, mert megmondom őszintén nem számítottunk ennyi versenyzőre. A fradisták jól szerepeltek, elégedett voltam mindenkivel és annak ellenére, hogy a szabadtéri szezon most kezdődött, az időeredmények is remekül alakultak. Szeretném megköszönni az Albert Alapítvány támogatását, nagyon sokat segítettek abban, hogy megrendezzük ezt a versenyt és nagyon remélem, hogy jövőre ugyanitt egy ugyanilyen nívós viadalt rendezhetünk” – mondta szakosztályvezetőnk, Vágóné Solti Mária.

A versenyről készült galériánkat IDE kattintva nézheti meg.

EREDMÉNYEK
Albert Kupa - Atlétikai Minősítési Verseny
FELNŐTT
FÉRFI
100 m, A-döntő: 1. Kovács Dániel, 2. Kocsis Erik Albert (11.73, egyéni csúcs), 3. Zuber Marcell, 4. Smelka Károly Richárd, 6. Smelka Dániel
100 m, B-döntő: 1. Koi Márk, 3. Csúri Bence
200 m, A-döntő: 1. Szabó László, 2. Kocsis Erik Albert (24.10, egyéni csúcs)
B-döntő: 1. Csúri Bence
300 m: 1. Kovács Dániel (35.71, egyéni csúcs)
1500 m: 5. Tarnóczi Gellért (4:45.27, egyéni csúcs)
Magasugrás: 2. Smelka Dániel (1.94 m, egyéni csúcs), 4. Smelka Károly Richárd, 5. Zuber Marcell (1.75 m, beállította az egyéni csúcsát), 5. Koi Márk (1.75 m, egyéni csúcs)
NŐI
100 m, A-döntő: 3. Kuti Nikolett, 4. Ley Fanni
100 m, B-döntő: 1. Szikossy Szilvia, 2. Pakodi Csenge, 4. Szedlák Zsófia, 4. Sinka Gabriella
100 m, C-döntő: 1. Gődény Pálma
200 m, A-döntő: 1. Kuti Nikolett
200 m, B-döntő: 1. Szedlák Zsófia
300 m: 6. Heiden Zoé, 8. Losonczi Emese (47.57, egyéni csúcs)
600 m: 4. Józsa Dorina (1:53.99, egyéni csúcs)
SERDÜLŐ
LÁNY
100 m, A-döntő: 2. Kratochwill Réka, 4. Romsics Nóra, 6. Farkas Blanka
100 m, B-döntő: 2. Turcsán Hajnalka Fanni (13.75, egyéni csúcs), 4. Györök Zsuzsanna, 5. Jávor Csenge
ÚJONC-SERDÜLŐ
FIÚ
Magasugrás: 1. Holczer Norbert (1.60 m, egyéni csúcs), 2. Lawson Richárd Hanh (1.50 m, egyéni csúcs), 3. Szabó Ármin (1.50 m, egyéni csúcs), 4. Csúri Bálint (1.45 m, egyéni csúcs), 5. Kiss Mátyás (1.35 m, egyéni csúcs)
80 m: 1. Csúri Bálint, 3. Kiss Mátyás
LÁNY
Magasugrás: 1. T. Kovács Adrienn (1.52 m, egyéni csúcs), 4. Vörös Franciska (1.44 m, egyéni csúcs), 5. Szabó Eszter, 8. Huszti Léna (1.30 m, egyéni csúcs)
80 m; A-döntő: 5. Francisco-Lucas Laura, 6. Huszti Léna

 

Cikkajánló

Szabó László Debrecenben is brillírozott

Kiválóságunk megnyerte a távolugrást, atlétáink összesen öt éremmel tértek haza a debreceni Kelet Kupáról.

Ismét fináléban az FTC, de nagy vezéráldozattal!

Atlétika szakosztályunk az ötödik helyen végzett a Csapatbajnokság elődöntőjében, így bejutott a fináléba.

Éremeső Debrecenben – kiváló hétvégét zártak atlétáink

Az FTC atlétái remek eredményekkel tértek haza Ifjúsági és Serdülő Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokságról.

Fradi-siker Máltán; új igazolásunk bronzzal zárt

Az FTC válogatott atlétái egy arany, egy ezüst és két bronzérmet szereztek a rangos nemzetközi versenyen.

Szabó László dupla sikere

Szabó László távolugrásban és 100 méteres síkfutásban is aranyérmes lett a tiszaújvárosi nemzetközi versenyen.

Huszák János visszatért és nyert!

Diszkoszvetőnk, Huszák János aranyérmes lett a Szentesi Dobóversenyen – INTERJÚ!

Atlétika az Arénában

Labdarúgóink Paks elleni bajnokija előtt az atlétika szakosztály települ ki a családi szektorba.

Babi néni kapta az Életmű-díjat

Atlétika szakosztályunk vezetője, Vágóné Solti Mária vehette át az Albert Alapítvány 2018-as Életmű-díját.

close
Facebook Youtube Instagram Linkedin
close
Fradi most
Fradi most