2023. június 20.
Ferencvárosi siker az atlétika csapat Eb első napján
Molnár Attila 400 méteren győzött, fontos pontokat szerezve az egy nap után az élen álló magyar csapatnak.

Amint arról korábban beszámoltunk, három ferencvárosi sportolóval, név szerint Csóti Jusztinával, Molnár Attilával és Pap Kristóffal a keretben utazott el a magyar atlétikai válogatott a lengyelországi Chorzów-ban rendezett csapat Európa-bajnokságra, amelyet idén a krakkói III. Európa Játékok keretein belül bonyolítanak le.

A keddi első napon az FTC versenyzői közül Molnár Attilának volt jelenése a férfi 400 méteres síkfutás rajtjánál. Versenyzőnknek nem akárhogy sikerült a futama, hiszen rendkívül szoros, célfotós befutóval, 45.30 másodperces idővel, mindössze egyetlen századdal megelőzve az ukrán Pohorilkót, de megnyerte a futamot, és egyben a versenyszámot is, hiszen a második futamban mindenki gyengébb eredményt ért el. Atlétánk ezzel az időeredménnyel megdöntötte a magyar U23-as rekordot.

Molnár Attila ezzel 16 értékes csapatpontot szerzett a magyar együttesnek, amely parádés rajtot vett, és az első nap után 159 megszerzett ponttal vezeti a Divízió II mezőnyét a 138,5 pontos ukránok és a 122 pontos szlovének előtt. A csapatverseny végén a Divízió II első három helyezettje jut majd fel, és versenyezhet jövőre a legjobbak között.

A folytatásban szerdán Csóti Jusztina a női 4x100-as váltó tagjaként, míg Pap Kristóf távolugrásban lesz érdekelt.

Nyolcadik az Eb-n a 4x400-as férfi váltó

Molnár Attila hatalmas erőket mozgósított az utolsó négyszáz méteren, de így sem tudott előzni.

Molnár Attila ismét Eb-döntőben

Atlétánk a 4x400-as váltó tagjaként jutott a fináléba.

Eb: Molnár Attila hatodik lett a 400 méter döntőjében

Fiatal atlétánk 45.07 másodperces idővel ért célba a 400 méteres síkfutás döntőjében.

Molnár Attila döntős az Európa-bajnokságon!

Többszörös magyar bajnok atlétánk 400 méteren jutott be a fináléba Rómában.

Visszatérés nagy eredménnyel és aranyéremmel

Atlétánk, Szabó László 7.88 méterrel megnyerte a távolugrást a Budapest Open - Schulek Ágoston Emlékversenyen.

Atlétika: négy FTC-sportoló a római Eb-keretben

Molnár Attila, Herczeg György, Csóti Jusztina és Városi Roland készülhet a római Európa-bajnokságra.

Az FTC sprinterei Veszprémben parádéztak

Atlétáink az elmúlt héten három rangos versenyről szállították az érmeket.

Nagyszerű eredmény atlétáinktól a kaposvári váltó ob-n

Két aranyéremmel és két ezüstéremmel zártuk a kaposvári váltó országos bajnokságot.