2021. április 26.
Három Fradi-arany gerelyhajításban
A Herczeg testvérek mellett Magyar Szabolcs is első lett a gödöllői versenyen.

A hétvégén Gödöllőn rendezték meg a GEAC gerelyhajító- és felkészülési atlétika versenyt, amelyen az FTC több versenyzői is indult.

A sprintszámok során Csóti Dániel megnyerte a 100 métert, míg 300-on harmadikként zárt.

Gerelyhajítóink közül a Herczeg testvérek megnyerték a korosztályukat. György 75.87 méteres egyéni csúccsal diadalmaskodott az ifjúságiak között, míg Attila a serdülőknél szintén 62.72 méteres egyéni legjobbjával győzött. Az újoncoknál Magyar Szabolcs lett aranyérmes 44.98-as dobásával.

A felnőtt nőknél Besenyődi Fédra 42.39 méteres egyéni csúccsal ezüstérmet szerzett.

GEAC gerelyhajító- és felkészülési verseny, Gödöllő
FÉRFI
Felnőtt
100 m: 1. Csóti Dániel, 4. Solymosi Bálint
300 m: 3. Csóti Dániel (36.30, egyéni csúcs)
Ifjúsági (U18)
Gerelyhajítás: 1. Herczeg György (75.87 m, egyéni csúcs), 11. Roczkov Attila (48.89 m, egyéni csúcs)
Serdülő (U16)
Gerelyhajítás: 1. Herczeg Attila (62.72 m, egyéni csúcs)
Újonc (U14)
Gerelyhajítás: 1. Magyar Szabolcs (44.98 m, egyéni csúcs)
NŐI
Felnőtt
Gerelyhajítás: 2. Besenyődi Fédra (42.39 m, egyéni csúcs)
Újonc (U14)
Gerelyhajítás: 6. Roczkov Ajsa Lelle (22.77 m, egyéni csúcs)

Csapatbajnokság: Az FTC ott van az őszi fináléban

Atlétáink vasárnap is remekeltek Győrben, és bejutottak a Fehérvárott rendezendő országos döntőbe.

Ugrásban és váltóban is remekeltek a fradisták Győrben

Atlétika szakosztályunk három első, négy második és egy harmadik hellyel kezdett a Csapatbajnokságon.

Taroltak az FTC sprinterei és ugrói a rangos versenyen

Atlétáink hat aranyat, hat ezüstöt és három bronzérmet nyertek a 47. Paulínyi Jenő Emlékversenyen.

Szenzáció: Huszák János megnyerte a Dobó Európa Kupát!

Az FTC diszkoszvetője 65.35 méterrel aranyérmes lett a spliti nemzetközi versenyen – VIDEÓ!

Profi atlétáinkkal próbáltuk ki az új ugrópályáinkat

Riporterünket a hármasugrásra, a távolugrásra és a magasugrásra tanították hivatásos sportolóink - VIDEÓ.

10 érem, köztük öt arany atlétáinktól a váci versenyen

Utánpótlás atlétáink öt aranyat, két ezüstöt és három bronzot nyertek a hétvégi korosztályos versenyen.

Háziversennyel avattuk fel az új ugrópályánkat

Szakosztályunk vezetője mellett sportolóink is elégedettek az új pálya borításával - VIDEÓ!

Magyar bajnokunk új csúcsával közelebb került Tokióhoz

Diszkoszvetőnk, Huszák János öt év után javította meg a legjobb eredményét • Jelenleg olimpiai kvótás!