2021. szeptember 5.
Két első hely zárásként a Szuper Liga Döntőjében
Atlétáink a szombat után vasárnap is remekeltek a budapesti versenyen.

Az eredményes szombat után vasárnap is folytatódott a ferencvárosi atléták remeklése a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban megrendezett 8. Magyar Atlétikai Szuper Liga Döntőben.

A férfiaknál 200 méteren Máté Tamás, míg a hármasugróknál Galambos Tibor (a képen) győzött. Ezüstérmes lett a hölgyek mezőnyében szintén 200 méteren Csóti Jusztina. Rajtuk kívül még négy harmadik helyezésnek örülhettünk. Enyingi Patrik 200 méteren, Varga Dániel 400 méter gáton, Herczeg György gerelyhajításban, míg Pap Kristóf hármasugrásban állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Az FTC szakosztálya a két napos verseny során összesen 13 érmet, köztük négy aranyat, négy ezüstöt és öt bronzérmet szerzett.

8. ATLÉTIKAI MAGYAR SZUPER LIGA DÖNTŐ, BUDAPEST
FÉRFI
200 m: 1. Máté Tamás, 3. Enyingi Patrik (21.80, egyéni csúcs)
400 m gát: 3. Varga Dániel
Gerelyhajítás: 3. Herczeg György
800 m: 4. Kazi Tamás
Hármasugrás: 1. Galambos Tibor, 3. Pap Kristóf, 4. Bánóczi Kristóf, 6. Prekli Zoltán, 8. Fejes Karsa
NŐI
200 m: 2. Csóti Jusztina

Könnyek között búcsúzott a Fradi visszavonuló klasszisa

Kazi Tamás csodás karrierjét fantasztikus aranyéremmel zárta. Búcsúinterjú az FTC klasszisával - VIDEÓ!

Új egyéni csúccsal magyar bajnok a fiatalabbik Herczeg

A Fradi szakosztálya fiú gerelyhajításban arany-, lány ötösugrásban pedig ezüstérmet nyert az ob-n.

Kazi Tamás érzelmes búcsúja, bajnoki címmel - VIDEÓ!

Történelmi sikerüket, a csapatbajnoki címet értékelték atlétáink, köztük a visszavonuló Kazi Tamás.

Történelmi siker: Csapatbajnok a Ferencváros!

Atlétika szakosztályunk története során először nyerte meg a Csapatbajnokságot.

Egy órán belül két távon is győzni tudott Máté Tamás

Az FTC csapata az ötödik helyen áll a csapatbajnokság első napját követően.

Remekül kezdtük a 8. Atlétikai Magyar Szuper Ligát

Csóti Jusztina egyéni csúccsal aranyérmes, Máté Tamás a 100 méteren nyert aranya után 400-on ezüsttel zárt.

Fradistával a csapatban lett bronzérmes a válogatott

Atlétánk, Csóti Jusztina is tagja volt a rangos nemzetközi versenyen harmadik 4x100 méteres váltónak.

Négy sprintszámban is ferencvárosi siker született

Két-két női és férfi atlétánk is megnyerte futószámát. • Nyíregyházán távolugrásban is diadalmaskodtunk.