Január 23-án, vasárnap két városban, Székesfehérváron és Nyíregyházán is atlétikai versenyt rendeztek: keleten Nyíregyháza nyílt fedett pályás versenyét, nyugaton pedig az ARAK fedettpályás versenyt.
A szabolcsi, fedett pályás viadal női 60 méteres fináléjában Csóti Jusztina győzedelmeskedett, ugyanebben a számban Joó Dóra hetedikként ért célba. Nem ez volt azonban Csóti Jusztina egyetlen vasárnapi sikere, sprinterünk később 200 méteren sem talált legyőzőre. Joó Dóra ebben a számban 5. lett.
Szintén a 60 méteres a távon, a férfiak mezőnyében is FTC-sportoló volt a leggyorsabb, Máté Tamás kereken két tizedet vert ellenfelére. Enyingi Patrik Simon 5., Kalácska Áron 6., Varga Dániel pedig 7. lett. Csóti Jusztinához hasonlóan Máté Tamás is duplázni tudott, ő is megnyerte ugyanis a 200-as versenyszámot is.
Székesfehérváron a női hármasugrás döntőjében lett meg az FTC első aranyérme, melyet Francisco-Lucas Laura szállított egyéni legjobb eredménnyel (11.50). Ebben a számban a férfiak között tartolt az FTC, Galambos Tibor győzött, mögötte két klubtárs, Bánóczi Kristóf és Prekli Zoltán végzett. Később Francisco-Lucas Laura női távolugársban is dobogós eredményt produkált, harmadikként zárt.
Borítóképünk illusztráció!
Az FTC Európa-bajnoka és Európa-csúcstartója egy századra volt egyéni csúcsától.
Két Gyémánt Liga-verseny után öt napot a Népligetben készül kiváló atlétánk, akit terveiről kérdeztünk.
Tomaschof Kata szép sikert ért el a múlt hétvégi eseményen.
Hét sportoló képviselte az FTC-t az U20-as magyar válogatott lengyelországi versenyén.
Fradista létszámrekord a szezon első korosztályos válogatott versenyén Lengyelországban.
Az FTC Eb-győztes sprintere a Gyémánt Liga marokkói állomásán remekelt.
Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes atlétánk a Gyémánt Liga második állomásán állt rajthoz 400 méteren.
Férfi 4x1500 méteres váltónk az első, míg mindkét 4x200 méteres váltónk harmadik lett a Magyar Bajnokságon.